Unreal Engine nedir? Nasıl kurulur?

Unreal Engine nedir?

Unreal Engine'i bilgisayarıma nasıl kurabilirim?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Unreal Engine nedir?
    Unreal Engine, Epic Games tarafından geliştirilen ve Birinci Şahıs Nişancı (FPS) Türünde oyunlar geliştirmemizi sağlayan ücretsiz oyun motorudur.

    Unreal Engine'i Bilgisayarıma nasıl kurarım?

    1. epicgames.com adresine gidiyoruz.
    2. Kendimize bir Epic Games üyeliği oluşturuyoruz.
    3. Epic Games Launcher'i indiriyoruz ve bilgisayarımıza kuruyoruz.
    4. Bilgisayarımıza EpicInstaller-7.0.0.msi adında bir dosya inecek. Onu çalıştırıyoruz.
    5. Epic Games Launcher'i çalıştırıyoruz.
    6. Karşımıza böyle bir ekran gelecek. Burada üstten, "Unreal Engine" yazan yere tıklıyoruz.
    7. Ardından "Library" sekmesine tıklıyoruz.
    8. Library sekmesine geldikten sonra, "Add versions" butonuna tıklıyoruz ve indirmek istediğimiz sürümü seçiyoruz.

    Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra, Unreal Engine bilgisayarımıza kurulmaya başlayacak.

    toprak34 toprak34 (2026)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Aferin @toprak34, ben hep söylüyorum senin istikbalin parlak. Maşallah çok hızlı ilerliyorsun, aman yorulma sakın. Programı genel tanıtmışsın ve yüklenmesinide gayet güzel anlatmışsın. Ama bence program downloadı ile üyelik oluşturma sitesini sadece isim olarak ifade etmeyip birde çalışır/tıklanır link verseydin daha iyi olurdu. Program tanıtımı ve yüklenmesi tarifi tamam. Ümit ederim programı kullanmasınıda kısa zamanda iyice öğrenir ve sitede birde programın kullanımı muhtevalı bir konu açarak bunuda bir güzel anlatırsın. Kolay gelsin :) temmuz 6 yıl önce
    • @temmuz :) Teşekkürler. Linki düzenliyorum :) toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz @toprak34 kıskandım :D ahmet5847 6 yıl önce
    • Severim kendisini, evladım gibidir :) @ahmet5847 temmuz 6 yıl önce
    • Gereksiz Boş anlatım olmuş çok gereksiz zaten internete yazsan çıkıyor boş... @toprak34 nvidiagtx 6 yıl önce
    • @nvidiagtx internette çıksa bile uzmanim.net'in ziyaret edilme oranını arttırır en azından. toprak34 6 yıl önce