Unrecognized attribute 'targetFramework' hatası

Asp.net MVC web uygulamasına erişmek istedğimde aşağıdaki gibi hata alıyorum:

Server Error in '/' Application.

Configuration Error

Description: An error occurred during the processing of a configuration file required to service this request. Please review the specific error details below and modify your configuration file appropriately.

Parser Error Message: Unrecognized attribute 'targetFramework'. Note that attribute names are case-sensitive.

Source Error:

Line 22:       <deny users="?" />
Line 23:     </authorization>
Line 24:     <compilation debug="true" targetFramework="4.0">
Line 25:       <assemblies>
Line 26:         <add assembly="System.Design, Version=4.0.0.0, Culture=neutral, PublicKeyToken=B03F5F7F11D50A3A" />

Source File:

Version Information: Microsoft .NET Framework Version:2.0.50727.4253; ASP.NET Version:2.0.50727.4252

Asp.Net'de Unrecognized attribute 'targetFramework' hatasının sebebi ve çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Asp.Net web uygulamalarında  Unrecognized attribute 'targetFramework'. Note that attribute names are case-sensitive. hatası alıyorsanız bunun sebebi IIS içinde web uygulamanızın yanlış yapılandırılmış olmasıdır.

    Asp.Net uygulamanız ile IIS yapılandırması arasındaki .Net Framework sürümleri uyuşmuyor demektir.

    Yukarıdaki örnekte Asp.net MVC uygulaması .net Framework 4 ile geliştirilmiştir. IIS sunucudaki uygulama (application) .Net Framework 2 olarak seçilmiştir. Bu sebepten uygulamaya erişmek istenildiğinde Configuration Error hatası alınmaktadır.

    Çözüm için IIS üzerindeki Application'ın .Net 4.0 olarak seçilmesi yeterli olacaktır.

    alattin alattin (16984)
    9 yıl önce cevaplandı

      Allah razı olsun.....................................................................................................

      kullanici386864 kullanici386864 (1)