updatechecker.exe nedir?

0

Windows 11 kullanıyorum ve Başlangıçta simgesi olmayan ve çalışan durumda updatechecker.exe adında bir dosya var.  updatechecker.exe nedir, updatechecker.exe virüs olabilir mi?

Anonim Anonim (156)
2 ay önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  updatechecker.exe herhangi bir programa ait, o programın güncellemesini kontrol eden dosya olabilir.  updatechecker.exe dosyasının zararlı, virüs olma ihtimali de var tabi.

  updatechecker.exe virüs mü anlamak için, 

  1. Görev yöneticisini açın.
  2. Başlangıç uygulamaları altında updatechecker.exe dosyasını bulun.
  3. updatechecker.exe dosyasını sağ tuşla tıklayın ve Dosya konumunu aç seçeneğini seçin.
  4. Bu seçenek sizi updatechecker.exe dosyasının olduğu klasöre götürecektir. Bu klasör size updatechecker.exe dosyasının ne olduğuna dair fikir verecektir.

  Örneğin bende updatechecker.exe dosyası C:\Program Files\MiniTool Partition Wizard 12 klasöründe bulunuyordu. Yani bendeki updatechecker.exe dosyası MiniTool Partition Wizard dosyasına ait bir dosya ve güvenilir bir dosya.

  Sizde açılan klasör bir şey ifade etmiyorsa updatechecker.exe dosyasını VirusTotal sitesinde virüslere karşı taratabilirsiniz

  https://www.virustotal.com/gui/home/upload adresine gidin ve Choose file seçeneği ile updatechecker.exe dosyasını virüstotal'e yükleyin. Böylelikle Virustotal updatechecker.exe dosyasını tarayacak varsa virüs ekranda gösterecektir.

  alattin alattin (16858)
  2 ay önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol