url:botnet bulaştığı için, www.testupdate.info sitesindeki bağlantınızı güvenli bir şekile kestik

chrome ve operayı açtığımda avasttan şu şekilde uyarı alıyorum. url:botnet bulaştığı için, www.testupdate.info sitesindeki bağlantınızı güvenli bir şekile kestik

operada da aynısını veriyor verileri silmeden kaldırdım tekrar kurdum yine aynı uyarıyı verdi.

 firefox ve i. explorerda olmuyor

captain captain (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yüksek ihtimalle Chrome ve Opera ya bir zararlı yazılım bulaşmış.

    Adwcleaner ile bilgisayarını taratmayı deneyebilirsin. AdwCleaner özellikle tarayıcıları etkileyen zararlılara karşı geliştirilmiş etkili bir yazılımdır.

    Adwcleaner indirmek için: https://www.malwarebytes.com/adwcleaner bununla bir tarat. Sorun devam ederse yaz başka bir öneride bulunayım.

    Ek: Botnet nedir? Botnet tehlikeli mi? Burada botnetler ile ilgili bilgi verdim.

    alattin alattin (16999)
    2 yıl önce cevaplandı

      Malwarebytes ile tarattım 68 tane sorun buldu . karantinaya aldım. tekrar başlattı bilgisayarı ve şimdi avast uyarı vermiyor.

      silinmiş olmalı. bu aşamadan sonra yapmam gereken bir şey varmı.

      ve bootnet ler reklam amaçlımı yoksa farklı bir zararlı yazılımmı bilgilendirirseniz sevinirim.

      captain captain (1)
      2 yıl önce cevaplandı

      • Malwarebytes da olur tabi. Uyarı vermiyorsa silinmiştir. Botnet ile ilgili bir yazı paylaşayım, detaylı anlatayım. Linkini buraya koyarım alattin 2 yıl önce