Usam uzantılı şifreli dosyaların şifresi nasıl çözülür?

Bilgisayarıma uzantısı .usam olan fidye virüsü bulaştı. Format attım, c sürücüsü ile ilgili sıkıntım yok ama d diskindeki herşeyim şifreli. Diğer uzantıların şifre kırıcısını buldum ama usam için bir kırıcı var mı? Bunun hiçbir çözümü yok mu? Kurtarma programları resimlerin hepsini kurtarmadı. 24 saattir bilgisayar başındayım lakin hiçbir yol bulamadım. Youtubedaki videolardaki herşeyi uyguladım çözüm olmadı. Bütün malware ve antivirüslerle tarattım, bilgisayara zarar verme amaçlı olmadığından programlar görmüyor bile. Yedeklerim de yok. Çözüm için hiç yol yok mu?

anserguzest anserguzest (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    .usam olanları kopyalayip sonundakini .usam eklentisini sil bir ihtimal düzelme sansi olabilir umarım kurtarirsin benim pcye .pezi fidye virüsü bulaştı suanlik çözümü yok

    emrearas emrearas (22)
    3 yıl önce cevaplandı

    • O kadar basit bir çözümü olması mümkün olsaydı keşke. Ben 3.günün sonunda önemli dosyalarımı kurtarabildim. Formatla sürücüleri silip yeniden kuracağım. Pezinin şifre çözücüsü var galiba yanlış hatırlamıyorsam. Kapsamlı araştırma yapmanı tavsiye ederim, umarım sen de kurtarırsın. anserguzest 3 yıl önce