USB 2.0 destekli bir donanım, USB 3.0 portunda çalışır mı?

USB 2.0 destekli bir donanımı bilgisayardaki USB 3.0 ve 3.1 portuna taksak çalışır mı? Örneğin ben klavye mouse gibi donanımları USB 3.1 portuna taksam çalışır mı?

malgibiolan malgibiolan (307)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Evet, USB 3.0 portları USB 2.0'da destekler ve çalıştırır.

    3.1 Denemedim, bilemiyorum. Ama sen istersen denersin elbette.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      USB 2.0 destekli bir donanım, USB 3.0 portuna takıldığında çalışır. Çalışmama gibi bir durum olmaz. Fakat USB 3.0 hızından olması gerektiği gibi faydalanamassın. Ama "iş görür mü?" diye sorarsan, fazlasıyla görür.

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Usb 3.1'De Çalışırmı @farurhenho malgibiolan 6 yıl önce
      • USB 3.1 zaten 3.0'ın yeniden adlandırılmış halidir. USB 3.0, USB Implementers Forum tarafından USB 3.1 Gen 1 olarak adlandırılmıştır. İnternette bununla alakalı daha detaylı bilgi bulabilirsin. USB 3.0'da çalışan, 3.1'de de çalışır @malgibiolan omercik 6 yıl önce