Usb 3..0 Cihaz Kayırıyor

Bilgisayarımda 3 adet usb girişi bulunmakta bir adet  2.0  iki, adet 3.0, 3.0 Usb  lerden bir tanesi klavyeyi,mouse, telefonu,usb disk taktığımda cihazların ışıkları yanıyor ama algılamıyordu denemek için Seagate taşınabilir diski taktığımda ise düzgün bir şekilde çalışıp veri aktarımı yapabildi.

Diğer Cihazlara güç gönderdiği halde algılamazken taşınabilir harddisk ' i neden algıladı Diğer cihazlarıda algılaması için neler yapmalı ?

Bilgisyarın özellikleri: asusx550vs-dm248tc

Disk girişi:

**Düzenleme**

Bilgisayarımda iki adet usb3.0 bir adet usb2.0 girişi bulunuyor aygıt yöneticisinde bunlar görünüyor.

mutecessis mutecessis (216)
4 yıl önce sordu

Toplam 2 Cevap

Usb aygıtının driver ını güncellemeyi deneyebilirsiniz

muvel muvel (332)
4 yıl önce cevaplandı

    Şunu dener misin?

    Windows ve R tuşlarına bas. Sonra devmgmt.msc yaz ve enter tuşuna bas. Bu Aygıt Yöneticisini açacak. Bu ekran açıkken sorunlu USB 3.0 portuna daha önce görmediği bir cihazı tak.  Aygıt Yöneticisinde bir hereket oluyor mu kontrol et. Bilinmeyen aygıt gibi sarı ünlemli bir aygıt gelecek mi.

    Evrensel Seri Veri Yolu Denetleyicisi altındaki donanımları kaldırmayı ve sonra tekrar eklemeyi deneyebilirsin. USB sürücü güncelleme de denenmesi gereken yollardan biri.

    Bilgisayarında bir de güç seçeneklerine bir işlemi denemeni istiyorum.

    Denetim Masası\Donanım ve Ses\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle altından Gelişmiş Güç Seçeneklerine gel.

    USB Ayarları > USB seçmeli askıya alma ayarı > Pilde ve Prize takılı için devre dışı durumuna getir.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Algılamadığı cihazları taktığımda, cihazın lambasının yanmasına rağmen aygıt yöneticisinde herhangi bir değişiklik sayfa yenilenmesi olmuyor ama taşınabilir diski taktığımda aygıt yöneticisi otomatik sayfayı yeniliyor sorunsuzca kullanabiliyorum , donanımları kaldırıp "donanım değişiklikleri tara" ya basarak tekrar yükledim,sürücüler güncel olarak görünüyor, askıya alma ayarını devre dışı bıraktım fakat sorun çözülmedi, yukarıda aygıt yöneticisinden bir resim ekledim @murat mutecessis 4 yıl önce
    • Bu durum neden kaynaklanır ? @alattin mutecessis 4 yıl önce