USB 3.0 görmüyor

merhaba, birkaç gündür Casper Nirvana C710 laptopımın sol taraftaki 3.0 usblerinden biri taktiğim mouse, klavye ya da flash bellekleri görmüyor, telefonları da şarj ediyor ama tanımıyor.
- Driverları aygıt yöneticisinden tek tek manuel veya internetten güncelledim, hiçbir portta sarı ünlem işareti görünmüyor
-AV'ler kapalı, driverlar güncel
-disk yönetiminde flash takınca hiçbir şey görmüyor
hem kendi cd'sinden hem driverpack'ten güncelledim sorun hâlâ devam ediyor.
daha önce başına gelen varsa yardımcı olur musunuz?

eskoda eskoda (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    disk yönetimindede görmüyorsa üzgünüm flas belleğin bozulmuş olma ihtimali yüksek ben sana yinede mesaj yoluyla bir video attım ordaki adımları izleyerek inşallah çözümüne kavuşursun

    gorele28 gorele28 (387)
    4 yıl önce cevaplandı

      usb laptoptaki diğer 3.0 da ve diğer portlarda çalışıyor. başka bilgisayarda da çalışıyor ama sorunlu olan portum sadece telefon şarj ediyor ne fare ne flash bellek ne başka bir şeyi asla görmüyor. attıgınız videodakileri de teker teker denedim ama maalesef ne list volume komutunda gördü usb'yi ne diğerlerinde.

      eskoda eskoda (1)
      4 yıl önce cevaplandı

      • flası takıp çıkarınca ses geliyormu bilgisayarının sol tarafında kaç tane usb portu var bilgisayarda başka usb port varsa oralarda denemelisin gorele28 4 yıl önce
      • abi dört tane var iki sag iki sol soldakiler mavi yani 3.0 eskiden çalışırdı ama şimdi sadece 1i çalışıyor diğer portlarda takınca ses geliyor görüyor ama o port ne ses ne fare usb harddisk sadece takarsan telefona şarj ediyor. saatlerdir ugrasıyorum binbir türlü sey denedim format attim vesaire ama ne fayda eskoda 4 yıl önce