USB 3.0 Portlar DriverBooster ile güncellendikten sonra çalışmıyor.

Geçenlerde driverları güncelleştirmek için driver booster 5 adlı bir program yükledim.O güncelleştirmeden sonra usb 3.0 lar çalışmamaya başladı bende bir aygıt yöneticisine bakayım dedim cihazın adı şu şekilde gözüküyor : ASMedia USB3.0 eXtensible Host Controller

VE farkettiğim bir şey var :

Aygıt yöneticisinde diğer aygırlar diye bir bölüm var. Bunun içindede Bilinmiyen aygır diye bir şey var . Üstüne tıkladığım zaman şöyle gözüküyor :

Konum : ASMedia USB3.0 eXtensible Host Controller üzerine kurulu diyor. Kaldır diyorum geri geliyor.

turansmsk11 turansmsk11 (16)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Sistem geri yüklenemiyorsa;

    Aygıt yöneticisinde hatalı sürücü ASMedia USB3.0 eXtensible Host Controller üzerinde sağ tık yapılarak sürücünün özelliklerine girilir ve oradan "Sürücüye geri dön" tıklanır.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • sistem geri yükleme istemiyorum. Önemli uygulamalar ve güncelleştirmeler var. Zaten ayın 27 sine kadar akk bitti. turansmsk11 6 yıl önce
    • Mesajıma yeniden bakarsın @turansmsk11 temmuz 6 yıl önce
    • Valla çok sağol kardeşim.Güncellediğin çözüm işe yaradı.Allah muradına erdirsin :) turansmsk11 6 yıl önce
    • Sende sağol, geçmiş olsun @turansmsk11 temmuz 6 yıl önce

    Problemi çözmek için illa Sistem Geri Yükleme yapmak zorunda değilsiniz. Dirver Booster güncelediği sürücülerin bir önceki sürümünün yedeğini alır. (Eğer bu özellik kapatılmadıysa)

    Driver Booster'i açın ve en son güncellemelere bakın. Buradan USB sürücüsünün yanındaki Güncel seçeneğine tıklayın ve "geri sar" gibi bir seçenek olmalı, buna tıklayın.

    Bunu da yapamadınız diyelim, şuanda sistemde kurulu bütün USB sürücülerini tamamen kaldırıp sistem üreticisinin web sitesinden tekrar elle yükleyebilirsiniz.

    omercik omercik (9418)