USB 3 veri aktarım hızı kaç olmalıdır?

2 tane USB 3 harddisk arasında veri alışverişi yapıyorum.

En fazla 90 mb hiz görüyorum.

Bu az mi cok mu ?

Eğer azsa nasıl yükseltebilirim huzunu ?

Harddiskler Western Digital Elements.

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bu hızı yükseltmen için;

    • Donanım Upgrade'i,
    • İşletim Sistemu Upgrade'i
    • Sürücü dosya sistemi FAT32 ise NTFS olarak yapmayı deneyin.
    • Hata Denetimi. USB'nize Sağ tıklayıp özellikler deyin ve Araçlar kısmından Hata denetim kısmına Denetle yazısına tıklayın.
    • 3. Parti yazılımı kullanmayı deneyin ( TeraCopy gibi.)
    infinity infinity (402)
    4 yıl önce cevaplandı

      Şu tablo sana fikir verecektir

      usb 3.0 veri transfer hız tablosu

      Tabloya göre 10GB dosya için USB 3.0 okuma hızı saniyede 115MB Yazma hızı 114MB. Bu durum PC nin işlemcisine, RAM miktarına o an yapılan işlemlere, işletim sisteminin yüküne, antivirüs olup olmadığına, kopyalama yaptığın cihazların hızına, modeline, teknik özelliklerine göre değişir.

      Bu şu anlama geliyor her pc de çok farklılık gösterebilir. Sen iki USB 3.0 disk arasında işlem yapıyormuşsun 90MB bence normal bir oran.  Bir yavaşlık söz konusu değil.

      murat murat (12492)