Usb aktarım hızıyla ilgili

Ben yeni bie tane harici disk aldim .WD Wlemwnts 4 tb . Ona dün dosya attim laptopa bağlı sekilde başka bir harici diskten . Aktarım hızı 115 ydı Bugun baska bir harici diskten atıyorum hızı 38 ortalama. Bu düşüklüğün sebebi nedir ? Acaba yeni harici diskte sorun mu var ?

jackrudolphgs jackrudolphgs (59)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aynı USB portu mu kullanıyorsun? Ayrıca haric USB'den başka harici USB veri kopyalıyorsun. Diğer disk yavaş olabilir. Bilgisayardaki tüm portlar usb 3.0 değildir buna dikkat et.  Dün normal çalışıyormuş. Bugün farklı çalışıyorsa ve başka harici diskten kopyalama yapıyorsan diğer harici diskt yavaştır.

    Bir de böyle şeylere çok takılma. O an Windows işlem yapıyor olabilir. Bu bile yavaşlığa sebep olabilir.

    hakan hakan (15424)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Dünkü taktiğim port ile bugünkü taktiğim port ayni. En sağlıklı şekilde aktarım yapmak için ne yapmak lazım. Yani bi de sorun olup olmadığını nasıl anlarim harddisk te? jackrudolphgs 4 yıl önce