USB Ana Denetleyici sorunu

TP LİNK 300Mbps Wireless USB Adapter WN 822N kullanmaktayım. PC'yi kapatıp açınca kablosuz bağlantı gerçekleşmiyor. Aygıt yöneticisinde ağ bağdaştırıcılarında wireless adaptör gözükmüyor. yine evrensel seri yol denetleyicisinden (USB Geliştirilmiş Ana Denetleyici) 'yi kaldırınca kendisi otomatik olarak driveri yüklüyor ve kablosuz bağlantılar geliyor her seferinde bu böyle oluyor ve wireless şifresini yeniden girmek zorunda kalıyoruz. yapılması gereken işlem nedir.

mayder mayder (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Chipset sürücünü güncelleyerek bu sorunu aşabilirsin. Diğer bir durum ise anakartın üzerinde ki USB portlarında sorun olması ihtimali. Bilgisayarınızda anakart ile bütünleşik olamayan kart okuyucu kasa'nın ön kısmnıda ki usb portları gibi yerlere bağlayarak wifi adaptörünüzü test edebilirsiniz.

    yusufgundogdu yusufgundogdu (76)
    9 yıl önce cevaplandı

      usb portlarında sorun var çalışmıyor bu durumu nasıl düzeltebelirim.

      mayder mayder (1)