USB aygıtını Windows 10 sanal makinesine takma başarısız

Oracle VirtualBox'a USB belleği bağlamak istediğimde >  Aygıtlar > USB > Buradan USB 3.0 belleği seçtiğimde  Sandisk USB aygıtını Windows 10 sanal makinesine takma başarısız uyarısı alıyorum. Haya ayrıntıları şu şekilde: Failed to create a proxy device for the USB device. (Error: VERR_PDM_NO_USB_PORTS).

Result Code: E_FAIL (0x80004005) Component: ConsoleWrap Interface: IConsole {872da645-4a9b-1727-bee2-5585105b9eed}

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Oracle VirtualBox'da Failed to create a proxy device for the USB device. (Error: VERR_PDM_NO_USB_PORTS). hatasının sebebi takılan USB belleğin USB 3.0 olması fakat Oracle VirtualBox kurulduğunda USB denetleyici olarak sadece USB 1.1 OHCI denetleyicisinin etkin olmasıdır.

    USB 3 flash bellek için sanal makinada USB 3.0 xHCI denetleyicisinin aktif olması gerekir.  Ayarlar bölümünden USB 3.0 xHCI denetleyicisini aktif etmek istediğinizde bu sefer Geçersiz Ayarlar algılandı hatası alırsınız.

    Hatanın çözümü için  Oracle VM VirtualBox Extension Pack yüklemelisiniz.  Oracle VM VirtualBox Extension Pack buradan indirebilirsiniz. Linke gidin ve linkteki VirtualBox X.X.XX Oracle VM VirtualBox Extension Pack yazan bölümde All supported platforms linkine tıklayın. Daha sonra inen dosyayı kurun.

    Daha sonra

    1. Sanal Makinanızı seçin ve yukarıdan Ayarlar butonuna basın.
    2. USB bölümünde USB 3.0 (xHCI) denetleyicisi seçin.

    Artık USB 3 flash belleği sanal makinanızda kullanabilirsiniz.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Bu sorunla çok karşılaştım saol @alattin darkcrak 5 yıl önce
    • ben de. Sürekli unuttuğum için hatırlamak için buraya yazdım ;) @darkcrak alattin 5 yıl önce