USB belleği virüs korumalı hale nasıl getiririz?

USB flash belleği virüslerden nasıl koruruz? USB belleğe virüs bulaşmasını nasıl engelleriz? Programız USB bellek virüs korumalı hale nasıl getirilir?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    USB belleğe virüs bulaşmasını engellemek için program kullanmadan eski fakat etkili bir yöntem kullanılabilir.  Bu yöntemde USB flash bellek NTFS olara formatlanmalı ve USB bellek root klasörüne sadece Everyone için okuma yetkisi verilmeli.  Daha sonra root klasör altına bir Depolama klasörü açılmalı ve bu klasöre yazma yetkisi verilmeli.

    USB virüsleri genelde Autorun gibi USB bellek bilgisayara takıldığında otomatik olarak çalışacak dosyalardan faydalanırlar. Autorun dosyası içinde virüse ait çalıştırılması gereken dosya mevcuttur. Autorun usb bellek bilgisayara takıldığında devreye girer ve virüsü bilgisayara bulaştırır.

    Bu yöntemde USB bellekte autorun dosyasının oluşturulması engellenir ve virüsün diske kopyanlasının önüne geçilir.

    Programsız usb belleği korumalı hale getirme yöntemi videoda detaylı olarak anlatılmıştır.: https://www.youtube.com/watch?v=M4R8wTOKHOg

    alattin alattin (16984)