USB belleğimi nasıl şifreleyebilirim?

Bitlocker dışında (çünkü bilgisayarım desteklemiyor) USB belleğimi nasıl şifreleyebilirim?

sprout sprout (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    USB şifreleme: USB belleğe şifre nasıl konur?

    Böyle bir şey var. Denedin mi?

    Veracrypt ile ilgili sorunu şimdi gördüm. Videoyu denemişsin ve hata almışsın. Bu soruna cevap yazıyorum şimdi.

    murat murat (12492)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Kanka valla sprout bu yöntemi yapti ama 4gb den fazla yer yapamiyor ondan alttakini yazdim ben@murat adils 3 yıl önce
    • kanka diğer sorusunu sonradan gördüm. Ben bu programı sorunsuz kullanıyorum. daha iyisi de yok kanımca @adils murat 3 yıl önce
    • Onun gibi truecrypt da var adils 3 yıl önce
    • Altda yazdim prOsram adils 3 yıl önce
    • Program adils 3 yıl önce
    • @murat adils 3 yıl önce

    https://www.truecrypt71a.com/dl/TrueCrypt%20Setup%207.1a.exe bu linkden truecrypt i indirin ve kurun

    1 Create Volume  ye tıklayın ve NEXT diyin

    2 2-ci seçeneği seçin next diyin

    3 standart truecrypt Volume seçin next diyin

    4 select device ye tıklayın ve usb nin yerini belirtin next diyin

    5 1-ci seceneyi seçin next diyin

    6 encrypt algoritmini hangisini ister seniz seçebilir siniz next diyin

    7 yine next diyin

    8 parolanizi yazın ve next diyin   (orada ünlem çıkarsa yes diyin )

    9 file systems i ntfs yapin ve sonra formate basın ama basmadan önce lutfen usbnizde önemli ne varsa bilgisayara kopyalayın yoksa silinecek

    10 çıkan uyarıya yes diyin

    Ok diyib exit é basın ve bitti

    -----------------------------------------------

    Ustden bir harf belirleyin ve  select Device ile usbnizi seçin

    Mount diyip şifreyi yazın ve  bilgisayar a girip hangi harfi secdiyseniz o orada belirecektir onu seçin

    Bilgilerinizi oraya kopyalayın ve    mount a basdiginiz yere bi daha basın bukadar

    Sonra yeniden girmek istediginizde  tire den aşağı yeri tekrarlayın

    adils adils (136)