Usb Bellek Disk Koruması Kaldırma

Merhaba, 64 GB philips flash diskmin korumalı durumda. Nasıl olduğunu da anlayamadım. Çok farklı format programları ve disk koruması kaldırma programları ile denedim. Ancak sonuç hep hüsran oldu.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Teşekkürler, İyi Çalışmalar.

carikan carikan (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Disk yazmaya karşı korumalı hatası nasıl çözülür? burada neredeyse tüm çözümler mevcut.  Bunları denediniz mi?

    Bunlara ek olarak Disk yazmaya karşı korumalı. Korumayı kaldırın veya başka bir disk kullanın hatası alıyorsanız alternatif çözüm olarak şunu deneyebilirsiniz:

    1. Komut istemini yönetici olarak çalıştırın
      Windows 7'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
      Windows 8'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
      Windows 10'da komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
    2. Komut isteminde önce şu komutu uygulayın:
      diskpart
      diskpart komutunu yazın ve enter tuşuna basın.
    3. Daha sonra diskpart ekranında şu komutu uygulayarak sürücüleri listeleyin:
      list volume
    4. Hangi sürücü siniz usb sürücünüz ise onun Volume numarasını not edin. Daha sonra şu komutu uygulayın
      select volume n
      buradaki n sizin sorun yaşadığınız sürücünün Volum numarası olmalı. örneğin 0,1,2 gibi
    5. Daha sonra aşağıdaki komutu uygulayın:
      attributes disk clear readonly

    Bu komutlar sonucunda USB diske ait  sadece okunabilir özelliklerini kaldırmış oldunuz. Son komutlar başarılı olursa Disk attributes cleared successfully. / Disk öznitelikleri başarı ile temizlendi  gibi bir mesaj almalısınız.

    Bu çözümüde USB belleklerde karşılaşılan Disk yazmaya karşı korumalı. Korumayı kaldırın veya başka bir disk kullanın hatasına ilave çözüm olarak kullanabilirsiniz.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

      veya hafıza kartı takıyorsanız lock tuşundadır lock tuşunu açarsanız sorun çıkmaz

      cristianoronaldo cristianoronaldo (171)
      9 yıl önce cevaplandı

        merhaba aynı sorun bende de var.

        attributes volume clear readonly

        bu komut sırasında hata verdi. Sanırım bendeki flash fiziksel olarak zarar görmüş.

        osyoung osyoung (1)
        8 yıl önce cevaplandı

          6. adımdan sonra yani

          attributes volume clear readonly

          komutundan sonra

          "Çıkarılabilir medya üzerinde bu işlem desteklenmiyor"  diye hata alıyorum sorun çözülmüş değil...

          aycantezci aycantezci (1)
          6 yıl önce cevaplandı

          • Formatter Silicon Power programını dene ben o programla birkaç defa başarı sağladım: http://www.mediafire.com/file/dalzj6l64sqhahz/Formatter+Silicon+Power+v.3.7.0.0+%28PS2251%29.zip temmuz 6 yıl önce