USB Bellek Disk yazmaya karşı korumalı hatası

Flash bellek yani USB bellek'imebirşey atmaya  çalıştığımda yazmaya karşı korumalı hatası alıyorum.

kaan53tr kaan53tr (9)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    “Disk Yazmaya Karşı Korumalı” Hatasının Çözümü

    İlk aşama olarak Başlat menüsünde Çalıştır aramasını yapıp pencereyi önümüze getirmek ve regedit yazıp Tamama tıklamak.

    İkinci aşama olarak Şu aşamayı izleyip gerekli yere ulaşmak: HKEY_LOCAL_MACHINE> SYSTEM> CurrentControlSet> Control> StorageDevicepolicies

    Yukarıdaki WriteProtect‘i bulup sağ tıklayıp “Değiştir” dedikten sonra orada çıkan değer eğer 1 değerini yapın.

    Daha sonra da aynı işlemi ControlSet001 ve ControlSet002 kısımlar için de aynısını uygulayın.

    bycingelss bycingelss (-49)