Usb bellek dolu fakat dosyalarımı göremiyorum

Başlat > Çalıştır ekranına

F:USB yazıp enter'a bastığımda;

'F=USB' iç yada dış komut çalıştırılabilir.Program yada toplu iş dosyası olarak tanınmıyor.

diyor. Bu durumda ne yapmam gerekir.

USB bellekteki dosyalarımı nasıl görebilirim?

hayhos hayhos (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Kullandığınız komut hatalı.

    Komutu  aşağıdaki gibi kullanmalısınız:

    • F:\
    • D:\

    Buradaki F ve D sürücünüza tanana harfi işaret eder. Sizde farklıdır. Bilgisayarımdan baktığınızda USB(F) gibi sürücü harfini görebilirsiniz.

    Virüsten dolayı USB belleğiniz dolu olduğu halde boş görünüyorsa dosyalarınız gizli demektir. USB bellekteki gizli dosya ve klasörleri görüntülemek için şunları yapın:

    1. Çalıştıra cmd yazın ve enter tuşuna basın
    2. Komut istemi ekranı açılacaktır (siyah bir ekran) bu ekrana şu komutları yazın:
      Burada D: USB sürücünüzün harfi olmalıdır. Siz değiştirin.
      attrib -h -r -s /s /d F:\*.*

      Bu işlemden sonra USB belleğinizdeki dosyalar görüntülenecektir. Elbette virüs aktifse yine gizler o durumda Usb belleği ve bilgisayarı virüs taramasından geçirin.
    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

      Gizli dosyaları görebilmek için Windows (veya Dosya) Gezgini, Dosya Ve Klasör Seçeneklerinden (Windows 8/8.1'de Görünüm sekmesinden) gizli dosyaların gösterilebilmesi için gerekli olan kutuya onay işareti (tık'ı) koymanın ve yine Dosya Ve Klasör Seçeneklerinden korunan işletim sistemi dosyalarını gizle onay kutusundaki onay işareti tık'ını kaldırmanın yeterli olması gerekir. Bunlar denendimi ve işe yaramıyormu?

      Edit:

      Biraz araştırdım.

      İçinde  attrib -s -h -r *.* /S /D komutu (satırı) olan bir bat dosyasının problemli USB disk üzerinde çalıştırılması,

      veya;

      problemli USB disk'te arama satırına *.* yazılarak aratılması

      ..

      Bunlarda işe yarıyormuş; kaybolan dosyalar bu işlemler ile yeniden görünür hale gelebiliyormuş.

      temmuz temmuz (12505)
      8 yıl önce cevaplandı

        Eğer tahmin ettiğim virüs ise;

        • Bilgisayar
          • denetim masası
            • klasör seçenekleri
              • görünüm
                • gizli dosya ve klasörler
                  • gizli dosya ve klasörleri göster(işaretle)
                • korunan işletim sistemi dosyalarını gizle(işaretini kaldır.)

        Görünür hale gelirse flashındaki dosyalar soluk renkte görünüyor olması lazım. Klasörün içine girip GÖRÜNÜR halde olan dosyaları masaüstünde bi klasör açıp kopyala. Dosyalarını kurtardıktan sonra flashını biçimlendir. ve Klasör ayarlarını eski haline getir.

        Alternatif olarak flashını winrar ile açarsan içindekileri görecektir.

        stak stak (6)