USB bellek dolu içindeki dosyalar gözükmüyor

USB bellekte FAT32 yazıyor ve içindeki dosyalar gözükmüyor. Dosyaları kaybetmeden bunu düzeltmek mümkün mü?

USB bellek dolu içindeki dosyalar gözükmüyor kesin çözüm nedir?

nbeyazx nbeyazx (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    USB bellek dolu ama içindeki dosyalar gözükmüyor konusunu okuyun. Buradaki adımlar yüksek ihtimalle sorununuzu çözecektir.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Gizli dosyaların görünür yapılması ile ve diğer yollardan çözüm olmuyorsa başka bir alternatif çözüm olarak USB bellek önce biçimlendirilir ve daha sonrada bir recovery programı vasıtasıyla dosyaların kurtarılması denenir. Mesela bu recocery işleminde Recuva programı kullanılabilir. Başarılı sonuç alınması ihtimali % 90'dan fazladır:

      Recuva nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Daha sonrada sistemini virüs ve zararlılara karşı taramanda fayda olabilir:

      Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

      Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

        Diskdigger programınıda öneririm, flas belleğinizi arabada kullanmıyorsanız nfts formatlyın.

        krofosyonel krofosyonel (1)
        6 yıl önce cevaplandı

          Herhangi bir klasöre giriş yaptıktan sonra, Dosya - Klasör ve Arama Seçenekleri - Görünüm sekmesinde, 1) Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle tikini kaldırıyorum, 2) Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster tikli oluyor, 3) Korunan işletim sistemi dosyalarını gizle tikini kaldırıp tamam dedikten sonra usb belleğinize giriş yapmadan önce tekrardan Dosya - Klasör ve Arama Seçenekleri - Görünüm sekmesine gelip yapmış olduğunuz değişiklik aynen duruyor mu diye kontrol ediniz. Çünkü bilgisayarınızda virüs olduğunda, yapmış olduğunuz değişikliği kabul etmeyebiliyor.

          Yaptığınız değişikliğin durduğunu gördüyseniz, USB Belleğinize bakınız. Muhtemelen orada dosyalarınız ve klasörleriniz gizli (silik simgeli şekilde) şekilde duruyor olacaktır.

          Eğer yaptığınız değişikliği kabul etmiyorsa, dosyanın ismini biliyorsanız, adres çubuğuna dosya ismini yazarak içine giriş yapabilirsiniz. Hiç kullanmadım ama gizli dosyaları gösteren bazı programlar da mevcut sanırım.

          Sorun şundan kaynaklanıyor genelde. Virüs bulaşıyor. Virüs dosya ve klasörleri gizli hale getiriyor. Bazen de sizin dosya ve klasör isminizde bir dosya açıyor ama uzantısı .exe oluyor. Siz klasörünüze tıkladığınızı düşünüyorsunuz ama aslında virüsü tekrar çalıştırmış oluyorsunuz.

          abdullah34 abdullah34 (1)