USB bellek - Dosya Sistemi

Merhabalar 14,5 gb USB belleğm var fakat ben bu USB belleği Windows 7 SP1 64 bit işletim sisteminden Biçimlendirme kısımından varsayılan ayarlarına çevirmek istiyorum nasıl yapabilirim ?

-Teşekkür Ederim..

lucas77 lucas77 (199)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    USB bellekler için en uygun dosya sistem ExFat dosya sistemidir.  USB belleği ExFat olarak formatlarsan her ortamda bunu kullanabilirsin

    sevgili @murat burada güzelce anlatmış: NTFS mi FAT32 mi exFAT mi? Hangi dosya sistemi daha iyi?

    hakan hakan (15424)
    3 yıl önce cevaplandı

      USB'yi varsayılan ayarlarda mı biçimlendirmek istiyorsun ? Tam anlamadım.

      hydra hydra (3800)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Valla ne diyim bende anlamadım. Sanırsam format usb si ayarlayacak varsayılan olarak. darkcrak 3 yıl önce
      • USB belleğimi biçimlendirirken varsayılan ayarlarına döndürmek istiyorum o lucas77 3 yıl önce

      Belleği Windowsun algılayacağı şekildemi biçimlendirmek istiyorsanız FAT32 dosya sitemini seçmenizi öneririm.

      genius genius (190)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Cevabınız için teşekkür ederim. lucas77 3 yıl önce