USB bellek formatı için exFAT ni NTFS mi seçmeliyim? Biçimlendirme ayarları nasıl olmalı?

Windows 11 ISO indirdim USB belleğe yazdıracağım. Biçimlendirmede Dosya sistemi ExFat mi yoksa NTFS mi olmalı? Windows 11 ISO için biçimlendirme ayarları nasıl olmalı?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    exFAT formatı taşınabilir diskler, USB bellekler için daha uygundur. Pek çok farklı işletim sistemi Exfat destekler.  Senin yapmak istediğin işlemde NTFS veya ExFAT fark etmez dilediğini seçebilirsin. Her ikisi de ISO yazdırmak için uygundur.

    Biçimlendirme işlemini varsayılan değerler ile yapabilirsin. Biçimlendir dediğinde oradaki hiç bir ayarı değiştirmene gerek yok. Aynen kalabilir.

    Varsayılan ExFAT geliyor bu şekilde bırakabilirsin.

    Daha önce böyle bir şey paylaşılmış: NTFS mi FAT32 mi exFAT mi? Hangi dosya sistemi daha iyi? aradaki farkları görmek için tıklayabilirsin.

    alattin alattin (16984)