USB BELLEK GÖZÜKMÜYOR NASIL BİÇİMLENDİREBİLİRİM ?

Flashımı linux açmak için bir yazılım ile bootable yaptım şimdi ise düzelmiyor bilgisayara takınca gözükmüyor disk yöneticisinden formatlamayı denedim ama herhangi bir etki etmiyor?

Sarı çizgili yer flash belleğim

ardaarslan22 ardaarslan22 (3)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    USB bellek Unallocated kalmış. Bu sorunu çözmek için Diskpart kullanabilirsiniz.

    USB bellek Unallocated sorununun çözümü için şunları deneyebilirsiniz:

    1. Komut istemini yönetici olarak çalıştırın.
    2. Komut isteminde şu komutu yazın ve enter tuşuna basın.
      Diskpart

    3. Ekranın sol tarafında DISKPART> yazacaktır. Daha sonra şu komutu yazın. Enter tuuna basın.
      list volume

    4. Ekranda mevcut diskler ve USB bellekler listelenecektir. USB belleğin Type bölümünde Removable yazar. En başında da Volume 5 gibi numarası vardır.
    5. Daha sonra ekrana şu komutu yazın. Komut içindeki 5 sayısını siz kendinize uyarlayın.
      select volume 5

      Ekranda Volume 5 is the selected volume yazacaktır. USB belleği seçtiniz anlamına gelir.

    6. Sonra ekrana şu komutu yazın ve enter tuşuna basın
      delete volume override

    7. Şimdi  DiskManagement bölümüne gidin.
    8. Disk yönetiminde USB belleği tamamını Unallocated olarak görüyor olmalısınız.
    9. Sağ tuşla tıklayın ve New Simple Volume'u seçin.

    Bu şekilde sorun çözülmüş olmalı.

    murat murat (12492)