USB Bellekten gelen tehdit veya virüslere karşı etkin koruma programı önerisi

USB Bellekten gelen tehdit veya virüslere karşı etkin bir şekilde işini yapan bir program önerebilirmisiniz ?

İşinde tam anlamıyla güvenilir bir şekilde ve gayet başarılı olan bilgisayar programı önerisi  yapar mısınız?

                                                                                                                                               -Teşekkür Ederim

lucas77 lucas77 (199)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sadece USB belleklerden gelecek virüslere karşı koruma yerine bir antivirüs yüklemeni tavsiye ederim. Ücretsiz çok başarılı antivirüsler var.

    • Avast
    • Kaspersky
    • Panda Free
    • AVG

    Bunlardan birini yüklesen hem USB belleklerden hem de başka kaynaklardan gelecek virüslere karşı önlem almış olursun.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

      Günümüzdeki tüm antivirüsler USB belleklere karşı özel korumalar sağlıyor. Neredeyse hepsinde USB bellek koruması mevcut ve bilgisayara takılan tüm USB bellekler otomatik virüs taramasından geçiriliyor.

      Örneğin Kaspersky Free - ücretsiz sürüm, Avast, AVG bunların hepsi USB bellek takıldığı esnada virüs taramasından geçiriliyor.

      Bunlar dışında sadece usb koruması yapan yazılımlar da var.  Sadece USB'den gelecek virüsleri engellesin dersen USB Disk Security (USB Disk Guard) USB disk security yazılımını buradan indirebilirsin.

      Ayrıca USB Disk Security nedir, nasıl kullanılır? linkinden nasıl kullanıldığını öğrenebilirsin.

      murat murat (12492)