USB Bellekten nasıl Kali Linux Çalıştırılıp, Kullanılır?

USB belleğime (SanDisk 16GB) Kali Linux kurup kullanmak istiyorum ama ne yapacağımı pek anlayamadım. Live olarak nasıl çalıştırabilirim? Universal USB Installer ile kali iso dosyasını belleğe yükledim. Boot Manager'dan belleği seçtim. Bu ekran geldi bundan sonra ne yapmam lazım? Kali.org'da live olarak çalıştırmak için kodlarla ilgili bir şeyler yazıyordu ancak pek anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim.

tororo tororo (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba,

    Sanırım Siz sanal Kali Linux istiyorsunuz bunu VirtualBox ile yapabilirsiniz. Videolara Göz Atabilirsiniz.

    Ben kısa bir şekilde anlatayım mesala Dosya(heralde) >aç>.ISO uzantılı dosyanızı seçin baslata tıklayın.

    Yada Youtubeden videolardan izleyebilirsiniz. Görüşmek Üzere by @safadam

    safadam safadam (-84)
    7 yıl önce cevaplandı

    • VB ile çalıştırmak istemiyorum stabil olmuyor. tororo 7 yıl önce
    • @tororo uzgunum benim yapcagım birsey yok. İnsallah bulursunuz .by @safadam @tororo safadam 7 yıl önce

    Live: if you want to boot up kali without modifying your drive(s)
    live with failsafe: some kind of troubleshooting version of live booting. i don't know what it is.
    live forensic mode: if you want to do digital forensics on said computer.
    live USB persistence: same as live booting, but your configurations will be stored on your USB.

    live USB encrypted persistence: same as USB persistence, but the persistence partition is encrypted using LUKS encryption.

    install: installs kali on a drive.
    graphical install: same as install, but with a GUI
    install with speech synthesis: same as install, but with speech instructions.
    advanced options: other options (like memtest).

    Canlı: Eğer sürücü (ler) değiştirmeden kali çizme yukarıya istiyorsanız
    : failsafe ile yaşamak canlı önyükleme sorun giderme sürümü çeşit. Ben ne olduğunu bilmiyorum.
    Adli canlı moda: Eğer söz konusu bilgisayarda dijital adli yapmak istiyorsanız.
    Canlı USB sebat: canlı önyükleme aynı, ancak yapılandırmaları USB saklanacaktır.

    USB şifreli sebat canlı USB sebat ile aynı, ancak sebat bölüm LUKS şifreleme kullanarak şifrelenen.

    yükleyin: bir sürücü kali yükler.
    : Grafik yüklemek yüklemek aynıdır, ancak bir GUI ile
    konuşma sentezi ile yükleyin: install aynıdır, ancak konuşma talimatları ile.
    gelişmiş seçenekler: (MemTest gibi) diğer seçenekler.

    Çeviri Google Translate çevirisidir. "Live" seçeneklerini deneyeceksin. Diğerleri canlı çalışmaz, PC'ye yükleme başlatır.

    temmuz temmuz (12505)