USB Biçimlendirme tamamlanamadı hatası.

Merhaba Toshiba 32 GB usb belleğimi biçimlendirmek istiyorum ama hata veriyor. (USB Biçimlendirme tamamlanamadı)
Usb nin içerisinde "Yeni Klasör" adında benim oluşturmadığım bir klasör var içerisinde 300 e yakın saçma isimli dosya var.
Bu dosyaları sildiğimde usb yi çıkarıp tekrar takınca dosyalar geri geliyor.
Denemediğim program kalmadı. Virüs Taramasıda yaptım, ama halâ çözüm bulamadım. Sizlerin önerebileceği bir yöntem, program vs varmıdır?

emrlhaks emrlhaks (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Virüs bulaşmış olabilir. Virüs taraması yaptın mı?

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      Evet Virüs Taraması Yaptım

      emrlhaks emrlhaks (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Ben bir de CMD ile biçimlendirme yöntemini öneriyorum. CMD ile biçimlendirme hatası alıyorsan ve @temmuz önerilerine rağmen problem devam ediyorsa, farklı bir bilgisayarda denersin en son olarak. Hala devam ediyorsa problem, donanımsal olabilir belki. omercik 6 yıl önce

      Birde Silicon power formatter (tıkla) ile biçimlendirmeyi denersin. Başarılı bir programdır. Diğer formatlama araçlarının başaramadıklarını bu araç çoğu zaman başarabilmektedir.

      Biçimlendirme sonrası sistemini virüslere karşı yeniden tararsın. Bunu biçimlendirmeden hemen sonra yapmalısın. Yoksa yeniden virüs bulaşabilir:

      Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Zemana AntiMalware nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      AdwCleaner nedir.nasıl kullanılır? (tıkla)

      Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

      temmuz temmuz (12505)