usb çalışmıyor biçimlendirdiğim halde

Usb radyo çalarda okumuyor, desteklemiyor diye yazı çıkıyor. Daha önce kullanıyordum şimdi okumuyor. Başka kaset çalar ile denedim yinede olmadı.

Lütfen bu konuda yardımcı olur musunuz?

il62 il62 (-1)
10 yıl önce sordu

  • USB olan nedir? Marka model belirtin lütfen. cemkara 10 yıl önce

Toplam 2 Cevap

merhaba,

muhtemelen usb diskinizi formatlarken ntfs formatında formatladınız. Bazı cihazlar fat32 çekirdeğine göre dizayn edilmiştir o yüzden okumuyor olabilir. Usb diskinizi bir daha biçimlendiriniz ve dosyalama sistemini fat32 seçiniz. Ayırma boyutunu da varsayılan olarak seçerseniz tekrar biçimlendirdikten sonra sorununuz çözülecektir.

saygılarımla..

laboustasarim laboustasarim (693)
10 yıl önce cevaplandı

    Bilgisayara bağladığınız zaman USB bellek kullanılabilir olarak görünüyor mu?

    Dosya sisteminiz FAT 32 mi NTFS mi? Markası modeli nedir?

    Sizden ricam soru sorarken biraz vakit ayırın ve olabildiğince detaylı yazın. Aksi takdirde siz yazdığınız soruya özen göstermezseniz burada kimse size cevap vermez.  Lütfen uzmanim.net'i forumlar ile karşılaştırmayın. Burada son derece kesin kurallarımız mevcut.

    murat murat (12492)