Usb diske Windows 8 kurmak

Usb diske windows 8 kurmak mümkün mü? Usb harici disk veya usb bellek olabilir. Sandisk 16 GB Cruzer Blade Usb belleğe Windows 8 kurmak istiyorum. Usb diske Windows 8 kurduktan sonra Usb diskten açılış yapmam ve Windows 8'i usb disk üzerinden kullanmam mümkün mü? Internette bakımdım ama herkes USB diskten Windows 8 kurulumunu anlatmış. Benim istediğim USB sürücüye Windows'u kurmak.

MuratUncu MuratUncu (149)
10 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Windows 8 Windows To Go olarak adlandırılan yeni bir özellik tanıttı, Windows To Go özelliği sayesinde tüm işletim sistemi ve verilerini harici USB belleğe yükleyebiliyorsunuz.

    Usb diske Windows 8 yüklemek için ben size PWBoot adlı açık kaynak bir projeyi önereceğim. PWBoot (Portable Windows Boot)  Usb diske windows kurulumu işlemini oldukça basitleştiriyor.

    PWBoot'un test edildiği USB Flash Listesi:

    • Kingston DataTraveler 100 (8GB)
    • Sandisk Cruzer Extreme (16GB)
    • Apacer Handy Steno AH328 (8GB)

    PWBoot'un test edildiği USB HDD Listesi:

    • Standart 2.5 inch IDE HDD (60GB)
    • Standart 2.5 inch SATA HDD (120GB)
    • Standart 3.5 inch IDE HDD (40GB)
    • Seagate FreeAgent Go (320GB)

    Sizin USB diskiniz veya USB Flash'ınız yukarıdakilerden birisi olmasa da PWBoot çalışacaktır. Sandisk 16 GB Cruzer Blade Usb Flash üzerine Windows 8 kurulumunu başarı ile yaptım.

    PWBoot ile Usb diske Windows 8 yükleme işlemine başlamadan önce ihtiyacınız olanlar:

    ÖNEMLİ: USB diske Windows 8 kurulumu'na başlamadan AVG, AVAST, NOD32 gibi varsa antivirüs yazılımınızı kapatın.

    • 16 GB veya yukarısı USB HDD veya Usb Flash
    • Windows 7 veya Windows 8 yüklü bir bilgisayar
    • Windows 8 kurulum diski (veya Windows 8 ISO dosyası)
    • PWBoot programı. PWBoot indir linkinden indirebilirsiniz.

    Usb Diske Windows 8 Yükleme

    1.  PWBoot.exe dosyasını iki kere tıklayın ve çalıştırın. Install Windows seçiliyken Next tıklayın.Usb Diske Windows 8 yükleme - Windows yükle
    2. Windows installation source ekranında Windows installation image (install.wim) sağındaki Browse tıklayarak Windows 8 DVD'sine gözatın. Windows 8 DVD'si içinde Sources\install.wim dosyasını seçin.
      Windows image: bölümünden Windows 8 Pro / Ultimate (kurmak istediğiniz neyse) seçin.
      Usb diske Windows 8 kurulumu - Windows kurulum kaynağı seç
    3.  Windows installation target ekranında Available disk partition bölümünde USB Diski seçin.
      Usb diske windows 8 kurma - windows kurulum hedefi seç
    4. System Boot Configuration bölümünde System Boot Volume USB disk olarak seçin. Diğer ayarları seçmenize gerek yok.
      USB diske Windows 8 kurulumu - Windows açılış ayarları
    5. Install butonuna basarak Windows 8 Usb kurulum işlemine başlayın.
      Windows 8 USB diske kurulum. - Windows 8 yükleniyor
    6. Yükleme işlemi bittikten sonra Finish ile işlemi bitirin ve USB disk bilgisayara takılıyken bilgisayarınızı açın. Windows 8 kurulum ekranı gelecek ve kurulum işlemi kısa bir süre sonra sona erecektir.

    Windows 8 USB diske kurulum sırasında bir sorun oluşursa panik yapmanıza gerek yok. Windows 7 veya Windows 8 DVD si ile bilgisayarınızı açın ve Repair yani onarım yapın. Her şey eski haline dönecektir.

    PWBoot ile USB diske Windows 8 kurmak gerçekten çok basit.

    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

      merhabalar ben programı indirdim, kurdum. Resimdekilere göre hareket ettim ama elimde SanDisk Usb 3.0 Ultra olmasına, Usb 3.0 500 Gb HDD olmasına rağmen programa tanıtamadım.

      salih539 salih539 (1)
      10 yıl önce cevaplandı

      • Windowsun içindeki Boot.wim dosyasını açdım hdd yı da usb de tanıdı yükledim ama sistem açmadı error verdi salih539 10 yıl önce

      ilk kurulumda çalışıyor, ikincide kullanıcı tanımlı değil deyip bomboş masaüstü açılıyor. Başka bilgisayarda zaten katiyen çalışmıyor. birkaç farklı win 7 ve 8 ve farklı marka hdd ler ile test ettim. sonuç aynı...

      bagyanna bagyanna (1)
      10 yıl önce cevaplandı

        Arkadaşlar, ben harici HDD'ye Win7 kurdum. Gayet güzel çalışıyor. WinRar, PDF okuyucu, Office2010 kurdum. Harika oldu. Sonunda aradığımı buldum. Şimdi kafamdaki bazı soruları çözmeye çalışıyorum.

        Harici diskte çok düzenli çalışan sistem, 16GB 2.0 flashdiskte çok yavaş kalıyor. Bir de 3.0 denemeli.

        muallim55 muallim55 (1)
        10 yıl önce cevaplandı

          arkadaşlar konuyu hortlattım ama gerçekten yardıma ihtiyacım var. şimdi benim ablamın pc bozuldu harddisk devre dışı elimde 32 gb flash disk var kendi pcmden kurdum orda boot ettim ama error operating system hatası veriyor ??? acil yardım

          alparslan71 alparslan71 (1)