USB Fanlar Zararlı mıdır?

Arkadaşlar, hani küçük masaüstü fanları var ve bilgisayara USB ile bağlanıyor. Ondan bende var ama hiç çalıştırmadım. Eski bilgisayarımda hep çalıştırırdım. Yeni bilgisayara geçince açmadım hiç, zararı vardır belki diye. Az ama güzel hava üflüyor, yazları iyi gelir şimdi de. Sizce çalıştırayım mı onu? Anakarta, diğer bileşenlere bir zararı olur mu?

Ürün için tıklayınız.

yenu yenu (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

      USB fanların bilgisayara bir zararı yoktur. Sadece düşük miktarda enerji tüketirler. Eğer çok kötü bir #psu sahibi değilsen bir sorun yaşamazsın. Bazı bilgisayarlarda açılışta sorun çıkarabiliyorlar. Bununla ilgili bir kaç sorun görmüştüm. Sanırım bazı USB fanlar bilgisayarlar tarafından disk gibi algılanıyor bu da başlangıçta bilgisayarın açılmamasına sebep oluyor.  PC açıkken taktığında ya da açılış önceliğini ayarladığında sorun çözülüyor.

      Böyle bir sorun yaşayacağını düşünmüyorum. Çok nadir rastlanan sorunlar.

      hakan hakan (15424)