USB flash bellek biçimlendirme

-1

Usb Flash belleğimin boyutu 3.74 gb.Fakat biçimlendirme yaptığım zaman boş alan olarak 3.70 gb gözüküyor.Bunun sebebi nedir, normal bir durum mu ?

efeoztas06 efeoztas06 (6)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Birdefa 1 GB'lık SD kartımın boyutu bir şekilde 100 MB görünüyordu, CMD ile biçimlendirdim ve düzeldi. Sizede tavsiye ederim. Bunun için şu adımları uygulayın. Öncelikle flash diskinizi takın bilgisayara

    1) Bilgisayarınızın arama bölümüne diskpart yazın ve enter tuşuna basın

    2) Öncelikle CMD'den flash diskinize bilgisayarın verdiği numarayı öğrenmelisiniz. Bunun için gelen ekrana list disk komutunu girin. Gelen seçenekler arasında Disk bölümünde yazan flashınıza uygun sayıyı bulduktan sonra devam edelim (Resim)

    3) Gerekli numarayı öğrendiyseniz şu komutları sırasıyla uygulayın (her bir komuttan sonra enter tuşuna basıyorsunuz)

    - select disk 0 (ben disk 0 yazdım ama sizin flash numaranız hangisiye onu yazacaksınız)

    - clean

    - create partition primary

    - select partition 1 (bunu aynen yazın)

    - format fs=NTFS (burada bir yüzde (%) çıkacak, onun 100 olmasını bekleyin)

    %100 olduktan sonra birde şunu yapın:

    Bilgisayarım'dan flash diskinize sağ tıklayıp "Biçimlendir" deyin, ve resimdeki gibi hangi format sizin için (varsayılan) olarak seçilmişse onu uygulayın. Kolay gelsin

    omercik omercik (9418)