USB Flash disk içerisine Linux kurulumundan başka ??

Yanımda gezdirdiğim usb flash disk içerisinde portable Linux kurulu, başka da birşey yok. Zaman zaman herhangi bir cihaza takıp kullandığım oluyor. Aynı flash disk içerisine bir veya birkaç antivirüs ya da bir kurtarma sürücüsü falan oluştursam herhangi bir cihaza taktığımda Linux yine başlar çalışır mı yoksa bu diğer ilave ettiklerimi de görür çakışır çalışmaz mı ?? Bu tarz işler için her birisi tek flashta çalışması mı gerekiyor ??

zaytis07 zaytis07 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Genel olarak evet, hepsinin ayrı ayrı flash belleklerde olması gerekiyor.

    Özellikle antivirüs programları, bootable yani açılış özelliği olan yazılımlar farklı sistemler kullanabiliyor.  Bazıları kendi özel Linux sistemlerini kullanıyor.

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler yanıt için..peki şu an mevcut kullandığım flashın içindeki Linux ile olası bir sistem açılmaması durumunda misal windows çöktü açılmıyor, Linux ile boot edip cihaz içindeki dosyalarıma ulaşmam, başka bir flash takıp onları kurtarabilmem mümkün olur mu ?? zaytis07 6 yıl önce
    • @zaytis07 Linux NTFS dosya sistemini tanır. Elbette bunu yapabilirsin. Bu işlemi herhangi bir Windows kurulum medyası ile de yapabilirsin. Windows çöktüğünde yine Windows USB kurulum medyası ile bilgisayarı açıp dosya kurtarmak mümkün. hakan 6 yıl önce
    • çok teşekkürler.... zaytis07 6 yıl önce