USB ile Bağlanan SCSI (UAS) Yığın Depolama Aygıtı Çıkartma Sorunu

Seagate Expansion 1TB'lık Taşınabilir HDD kullanmaktayım donanımı güvenli kaldır dediğim zaman alıyorum. Sorunun ekran görüntüsünü aşağıya bırakıyorum.

furky41 furky41 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Güncelleme1.

    İçine veri attıp güvenli kaldırma yapmaya çalıştığım zaman oluyor.

    NTFS dosya sistemini kullanmaktayım.

    furky41 furky41 (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      USB girişlerini kontrol altına almak için USB Flash Drives Control programını kullanın. Oldukça başarılı kontrol programıdır ve ufaktır.

      Sorununuz için ise USB Disk Ejector programı kullanmanız iyi olur.

      Sorununuzun kaynaklanma sebebi ise sürücüde bulunan dosyalar windows sistemde kullanılıyorsa uyarı alırsınız, yada sürücüde çalıştırdığınız bir uygulama windows parçacıkları ile bağlantı kurmuştur.

      kawamoto kawamoto (71)
      7 yıl önce cevaplandı

      • HDD'yi dışarı taktığım bir bilgisayar içinde aynı hatayı veriyor. Aynı programları dışarıda ki bir bilgisayar için kuramam. Bu söyledikleriniz anladığım kadarıyla geçici bir çözüm malesef kalıcı bir çözüm değil. USB Disk Ejector programı güvenli kaldırmaya yarıyan bir program sanırım onla kaldırıcam. Program sadece kurulu bilgisayar için geçerli sanırım. furky41 7 yıl önce
      • Kullandığınız HDD'nin içinde windowsun sistem dosyalarının aynısından varsa, bu bir dosya da olabilir veya birkaç tane. Böyle bir uyarı alabilirsiniz. kawamoto 7 yıl önce
      • iso dosyası var deamon tools için seçmiştim zamanında ama sıkıntı yapacağını düşünmüyorum? furky41 7 yıl önce
      • iso dosyaları pek sorun çıkarmaz. Sorun çıkaracak olanlar .dll ve .ocx dosya uzantılarıdır. kawamoto 7 yıl önce