USB ile format atarken a disk read error occured hatası alıyorum.

Selamun Aleykum. Dün bilgisayarıma win8 64 bit kurmak için rufus üzerinden flaş diskime iso yazdırdım bugün kurulumu yapmaya çalıştığımda flaş diskle boot ettiğimde a disk read error occured hatası alıyorum bilgisayarım dell studio 1745 win7 ultimate 32 bit işletim sistemim var rufus ayarlarım aşağıdaki şekilde sorunu nasıl çözebilirm    https://imgur.com/a/r18aiww (rufus ayarları)

mehmetercan mehmetercan (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Merhaba öncellikle aleyküm selam,

    "A Disk Read Error Occurred" hata bilgisayar sabit diskten boot edemediğinde ortaya çıkar, sorunu çözmek için açılışta DEL tuşuna basarak BIOS'a girin.

    buradan da Standart CMOS Features'a girin, burada "Drive A" seçeneğinin karşısında "1.44M, 3.5 in." yazıyor, buraya gelin ve Enter'a basın.

    Sonra "None" seçeneğini seçin, "Save & Exit" diyerek BIOS'tan çıkın.

    Birdaha kontrol edin %100 olacaktır.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)