USB ile RAM arttıralabiliyor mu?

Merhaba;

İnternette böyle makaleler gördüm. USB ile RAM arttırılıyor vs. Gerçekten mümkün mü böyle bir şey?

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bir sitede böyle bir makale gördüm ama hiç denemedim. Fikrimi sorarsan pek randumanlı olacağını da zannetmiyorum. Öyle olsa herkes 2 GB RAM'lı sistem toplardı ve sağda solda bulduğu flash diskleri RAM olarak kullanırdı. Yinede kısaca bahsetmek gerekirse, bu işlem ReadyBoost özelliğinden faydalanarak yapılıyor. Yani flash diskinin ReadyBoost özelliği olmalıdır.

    Flash diskini bilgisayarına takıp tanıttıktan sonra Bilgisayarıma gir ve flash diske sağ tıklayıp Özellikler seçeneğine tıkla. Gelen penceredeki üst sekmeler arasından ReadyBoost seçeneğini görüyorsan bu işlemi gerçekleştirebilirsin, böyle bir seçenek yoksa şansına küsersin.

    ReadyBoost varsa, resimdeki gibi "Bu cihazı ReadyBoost'a ata" deyip istediğin bir miktar seçtikten sonra ayarları uygularsın.

    omercik omercik (9418)