USB ile Windows 7 parolası nasıl sıfırlanır?

USB bellek ile  Windows 7 işletim sisteminde unutulan kullanıcı şifresi (Administrator gibi) nasıl sıfırlanır?

USB bellek ile Windows 7 işletim sisteminde kullanıcı parolası nasıl kaldırılır / iptal edilir?

hakan hakan (15424)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    USB bellek ile Windows 7 parola sıfırlama

    Windows 7 işletim sisteminde bir kullanıcının örneğin Administrator parolasını unutursanız, Administrator şifresini sıfırlayarak bilgisayarınızı şifresiz olarak açabilirsiniz. Administrator veya başka kullanıcının parolasını sıfırlamak için aşağıdaki adımları kullanabilirsiniz. Aşağıdaki sıfırlama  USB bellek  için anlatılmıştır.

    İhtiyacınız olanlar:

    1. Windows Change Password / Registry Editor / USB programı
    2. Boş bir USB bellek

    Windows 7 işletim sisteminde unutulan kullanıcı şifresi (Administrator gibi) nasıl sıfırlanır?

    Windows 7 kullanıcı şifresi kaldırmak için gerekli USB  medyanın hazırlanması

    1. USB bellekten şifre sıfırlama yapmak için bunu indirin : Windows Change Password / Registry Editor / USB  buradan indirin
    2. İndirdiğiniz .zip dosyasındaki tüm dosyaları Boş USB belleğin ana dizinine kopyalayın.
    3. Daha sonra komut istemini Yönetici olarak çalıştırın. Windows 7'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
    4. Daha sonra şu komutu uygulayın:
      z:\syslinux.exe -ma z:

      Buradaki z: harfi USB sürücünüzün harfi olmalıdır. Siz kendinize göre değiştirin.  Komuttan sonra enter tuşuna basın.

    5. Bilgisayarınızın BIOS bölümünden bilgisayarı USB'den açılaçak şekilde ayarlayın.

    Windows Change Password ile Windows 7 kullanıcı şifresinin sıfırlanması:

    1. Bilgisayarı  USB'den açın.
    2. Oluşturduğunuz açılış diski ile bilgisayarı açtığınızda karşınıza Boot: yazan bir ekran gelecektir. Bu ekranda Enter tuşuna basın
    3. Program sabitdiski tarayacak ve yüklü Windows işletim sistemini bulacaktır.
    4. Possible Windows installation founds: Select[1] yazan ekranda Enter tuşuna basın
    5. Pek çok karışık yazının olduğu bir ekran gelecektir. Ekranın en al bölümünde -- More -- yazıyor olmalı. Bu ekranda space yani boşluk tuşuna basın.
    6. Select which part of registry to load… ekranında enter tuşuna basın.
    7. Loaded hives <SAM> What do do? [1] -> ekranında enter tuşuna basın.
    8. Chntpw Edit User Info & Passwords ekranında hangi kullanıcının parolasını sıfırlamak istiyorsanız   o kullanıcıya aid RID değerini yazın.
      Örneğin şifresini sıfırlamak istediğiniz kullanıcı Administrator ve RID satırında 01f4 yazıyorsa
      Please enter user number (RID) or 0 to exist:  yazan satıra 01f4 değerini girin.
    9. --- User Edit Menu --- Select:[q] >  ekranında 1'e basın sonrada enter tuşuna basın.
    10. Bir satır alta kayacak yine karşınıza  USER EDIT menüsü gelecektir.
    11. Bu sefer Select: [q] > yazan yere q yazın ve enter tuşuna basın.
    12. Loaded hives: <SAM> yazan ekranda What yo do ? yazan ekrana q tuşuna basın ve enter tuşuna basın
    13. About to write file(s) back! Do it? Ekranında y tuşuna basın ve enter tuşuna basın. Bu işlemden sonra parola sıfırlama işleminiz kaydedilecektir.
    14. *** EDIT COMPLETE *** Yazan ekran geldiğinde parola sıfırlama tamamlanmış olacaktır.
    15. New run? Yazan ekranda n tuşuna ve entera basın.

    Bilgisayarı yeniden başlatın.  CTRL + ALT + DELETE tuşlarına basarak bu işlemi yapabilirsiniz.

    Parola sıfırlama tamamlandı. Seçmiş olduğunuz kullanıcının Windows 7 parolasını sıfırlanmış olmalıdır.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • çok başarılı bir anlatım .işe yarıyor.dikkat edilmesi gereken hususlardan biri: Chntpw Edit User Info & Passwords ekranında hangi kullanıcının parolasını sıfırlamak istiyorsanız o kullanıcıya aid RID değerini yazın.örnekte verilene dikkat edin sizin kullanıcınız administrator değilse şifre sıfırlanmıyor.doğru seçim önemli yoksa işe yaramaz. zapzero 7 yıl önce
    • teşekkürler @zapzero hakan 7 yıl önce

    Adım adım uygulamadım fakat sonuç yok. İşlemler sırasında olumsuz bir durumda olmadı. win7 starter kullanıyorum hp mini compack bilgisayarımda. Ama değişen birşey yok yine şifre soruyor. Çözüm işe yaramadı. Neden olabilir?

    aredrum aredrum (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      Hiren's BootCD 15.2 (tıkla)

      Üstteki zip dosyasını download et ve içindeki iso dosyasını bir CD'ye KALIP OLARAK yazdır (Bootable CD olacaktır).

      Bu çok meşhur bir teknik servis CD'sidir; içerisinde birçok PC tamir program ve uygulaması bulunur (Ayrıca içerisinde birde CD'den çalışan işletim sistemi vardır.).

      İçerisinde, menüye göz gezdirdiğinde Windows parolası sıfırlama uygulamasınıda görürsün.

      PC'yi -BIOS'tan- CD öncelikli olarak ayarlayarak başlatacaksın; CD'den açacaksın. Karşına menü çıkar.

      İstersen Rufus programı ile bootable flash bellekte oluşturabilirsin:

      Rufus nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

      Kolay gelsin.

      temmuz temmuz (12505)
      7 yıl önce cevaplandı

        Çok teşekkürler  Windows 8 de de oluyor.

        bamyasuyu1453 bamyasuyu1453 (1)