usb.inf virüsü nasıl temizlenir?

Zamanında pc ye virüs bulaşmıştı ve bu kısayol virüsüydü. Bu virüsten kurtuldum ama her yerde inf dosyası kaldı yani auturon.inf. Bu usb içinde de var. Mesela bunun bi müzik kutusuna takınca biraz sonra anormalce müzik kutusu kapanıyor.

ahmet5847 ahmet5847 (92)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Autorun.inf dosyası bir sürücüye veya klasöre girdiğinizde otomatik olarak program veya dosyaların açılmasını sağlar.İsminden de anlaşılacağı gibi Autorun.inf otomatik başlatıcı olarak kabul edilebilir.

    Autorun.inf bir virüs değildir.Bilgisayarınıza tek başına zarar veremez.Ancak otomatik olarak başlattığı programlar vasıtası ile bilgisayarınıza virüs, zararlı gibi etmenleri bulaştırabilir.

    Autorun.inf zararlısından kurtulmak için bilgisayarınıza Combofix yazılımını indirerek tarama gerçekleştirebilirsiniz.Ayrıca Autorun.inf zararlısı olduğunu düşündüğünüz bir flash disk veya sürücü varsa bilgisayarınıza bağlayarak Combofix'i başlatmanız o diski de temizleyecektir.

    Combofix i aşağıdaki buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)