USB porta takılı kablo oynatılınca bilgisayar kilitleniyor

Bilgisayarın kasasındaki ön usb port 3.1 ve 2.0 portlardan herhangi birinde takılı olan kulaklık kablosu oynatıldıktan sonra bilgisayar kilitleniyor mavi ekran da almıyorum hiçbir hata almaksızı donup kalıyor. Reset atmadığım sürece bilgisayar kendine gelmiyor arka plandaki ses dahi takılı kalıyor. Windows 10 işletim sistemi kullanıyorum. Sorunun kaynağı nedir ?

remzihalil remzihalil (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bir kısadevre söz konusu gibi görünüyor.  USB portlara takılı olanları oynattığında bilgisayar kilitleniyorsa o USB portlarda ya da anakarta bağlantı noktalarında kısa devre olabilir. Bu durumda portların değişmesi gerekir.

    Çevrende güvenebileceğin bir teknik servis varsa oraya götürmende fayda var. Portları değiştirirler ya da kısa devreyi olabiliyorsa ortadan kaldırırlar.

    murat murat (12492)