Usb portum çalışmıyor

Masaüstü bilgisayarımın usb portu çalışmıyor. Telefonu şarj etmek için takınca şarj oluyor ama klavye veya mouse'u okumuyor. BIOS'dan bir videoda iki tane disabled yazan yeri enable yapın demişti yaptım. Önce düzeldi ama 5 dk sonra yine bozuldu. Virüs vardır dedim virüs programı indirdim yaptım ama düzelmedi. Toplam 4 tane portum var 1 tanesine wifi yan evde olduğu için telefon usb si ile wifiye bağlanıyorum. Onun bağlantısı arada bir gidiyor ama geri kalan 3 port da az önce anlattığım hata var. Sorunu çözebilirseniz çok sevinirim 2 haftadır uğraşıyorum. Bilgisayarı tamirciye götürecek imkanım da yok. Klavye ve mouse'u başka bilgisayarlar da denedim çalışıyorlar

teorik teorik (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarında hangi işletim sistemi kurulu. Windows 10 2004'mü?

    Eğer bilgisayarında Windows 10 2004 sürümü yüklü ise bilgisayarını güncellemende fayda var.

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Windows 7 Ultimate 2009 teorik 3 yıl önce
    • Bilgisayarını güncelle windows 10'a @teorik o zaman düzelebilir darkcrak 3 yıl önce
    • Windows 7 eski bir yazılım ondan dolayı klavyeni vs. tanımıyor olabilir güncel olmadığından driverlerin @teorik darkcrak 3 yıl önce
    • @darkcrak bunu evden yapmamın bir yolu var mı? Yapmayı bilmiyorum da teorik 3 yıl önce
    • Baktım da windows 10'a geçmem pek mümkün gözükmüyor lisans kodum olmadığından. Windows 7'den çözebilmenin bir yolu yok mu? teorik 3 yıl önce
    • Var da uğraşmam gerek ve araştırmam @teorik sorunun neyden kaynaklandığını öğrenmem gerek darkcrak 3 yıl önce

    Aramaya aygıt yöneticisi yazıb aygıt yöneticisi ne gir ve orada ünlem olanları sağ tıka basıb güncelleyin ve otomatik olarak güncelleye basın eyer olmassa (yani ünlem gitmesse )aygıtı sile basın ve tikli sekilde silin ve donanım degisiklinklerini tara ya basın ve yukarıdaki şekilde güncelleyin eyer olmazsa ben bunu bilmiyorum

    Artık

    adils adils (136)