USB üzerinden harddisk takmak

Bilgisayara USB üzerinden harddiski nasıl bağlayabilirim?

USB ile HDD nasıl bilgisayara bağlanır?

kaydoluyorum kaydoluyorum (3)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Öncelikle kendine bir USB Hardisk kutusu almalısın. Bahsettiğim şey şöyle bir şey:

    usb hardisk kutusu

    Google üzerinde USB hardisk kutusu diye aratırsan bir sürü bulacaksın. Bilgisayara bağlamak istediğin HDD ye uygun olan birini alabilirsin. HDD yi bu kutunun içine monte edeceksin. Bu şekilde bilgisayara bağlayabilirsin.

    Ekleme:

    HDD eğer normal sabitdiskse 3.5 inc ölçüsündedir. Eğer Laptop diskiyse 2.5 ölçüsündedir.

    hdd 3.5 vs 2.5

    Bir de hem 2.5 hem de 3.5inc ölcüsündeki hddleri koyabileceğin kutular var. Biraz pahalı olabilir:

    Dark Storex.D27CR USB3.0 Dual 2.5"/3.5" SATA Kart Okuyuculu Clone Destekli Docking Station (DK-AC-DSD27CR)

    https://www.hepsiburada.com/dark-storex-d27cr-usb3-0-dual-2-5-3-5-sata-kart-okuyuculu-clone-destekli-docking-station-dk-ac-dsd27cr-p-HBV00000APKLD

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Araştırdım biraz ama 3.5" ve 2.5 diye olanlar hangisini alacağımı anlamadım kaydoluyorum 4 yıl önce
    • İlave: 3.0 ve 2.0 olarakda var. hdd usb dönüştürücü alsam dosya kopyalama taşıma ve televizyondan film izleme amaçlı kullanabilir miyim? kaydoluyorum 4 yıl önce
    • @kaydoluyorum hdd marka modelin nedir? alattin 4 yıl önce
    • wdc yazıyor kaydoluyorum 4 yıl önce
    • Eğer diskin büyükse 3.5 olanı diskin küçükse 2.5 olanı alacaksın.@kaydoluyorum alattin 4 yıl önce
    • Hocam 2.5 olan ama bir de 3.0 ve 2.0 diye geçiyor bunlardan hangisini alacağım? kaydoluyorum 4 yıl önce
    • @kaydoluyorum onu yazmayı unuttum USB 3.0 al. Daha hızlı çalışacaktır alattin 4 yıl önce
    • Peki televizyonda usb 2.0 portu mevcut 3.0 olan 2.0 ile uyumlu olur mu? kaydoluyorum 4 yıl önce
    • @kaydoluyorum sorun olmaz TV de daha yavaş çalışır sadece. Yani tv ye bağlayınca USB 2.0 çalışır alattin 4 yıl önce