USB vantilatörler bilgisayara zararlı mıdır?

USB vantilatörüm var. Bilgisayar kasasının arkasına USB ile bağladım, günde hep açık, saatlerce açık. Çok etki yapmasa da, az da olsa idare ediyor. Fakat bu tip şeyler bilgisayara, anakarta zarar verir mi? Ayrıca saatlerce açık kalsa vantilatör de zarar görür mü?

rulu rulu (10)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu konu daha önce de uzmanim.net'te konuşulmuştu. USB fan (vantilatör) bilgisayara zarar verir mi? linkine tıklayarak okuyabilirsin.

    USB vantilatörlerin bilgisayara zarar vermediğini düşünüyorum. USB vantilatörleri powerbankle çalıştıran bile var. Bence sorun olmaz.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Orada @temmuz adlı biri zararlı demiş. Kafam karıştı. :( rulu 5 yıl önce
    • PC'nin uzun süre gereğinden fazla açık kalmasının zararlı olduğundan bahsetmiş, bu teknik olarak doğru. O nedenle USB vantilatörü harici bir adaptörle çalıştırmanın daha doğru olduğunu yazmış. Yani bilgisayarına USB vantilatörler bizzat zarar vermez. Zararlı olan şey, bilgisayarı uzun süre sadece vantilatör için çalıştırmaktır. @rulu omercik 5 yıl önce
    • Benim bilgisayar çok açık, fakat vantilatörü ara ara kapatırım. rulu 5 yıl önce