USB vantilatörler PC'ye zarar verir mi?

Merhaba, benim 2 yıl kadar önce aldığım bir USB vantilatörüm var. 30 TL'ye falan almıştım, kalitesini de pek bilemem. Eski bilgisayarımda durmadan çalıştırırdım. 1 sene önce yeni PC topladım, ve bu USB vantilatörü bu yaz çalıştırmak istiyorum. Fakat bu USB vantilatörler PC'ye zarar verir mi? Anakarta falan... Eski bilgisayarımda, PC 7-8 yıllık diye durmadan çalıştırdım, PC'ye acımadım. Yeni PC olunca insan düşünüyor... Havalar da ısınmaya başladı, terliyorumda...

dudugok dudugok (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    USB vantilatörün herhangi bir zararı olmaz. Zaten usb port belirli bir oranda gerilimi besleme olarak sağlar. USB fanlarda buna uygun tasarlanmıştır. Gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      Merhaba ,

      Kesin zarar verir veya kesin zarar vermez demeyelim. Ama bilindik bir yerden alınması ve kullanılması daha uygun olacaktır. Bazı firmaların USB fanların şase (kısa devre) yapması sonucunda Pc'nin Usb'lerinde zararlar meydana getirdiği ve Usb den kaynaklanacak olan şase nedeniyle de Anakart'da zarar verebileceği düşünülmüştür. Abartı değil. Sadece güvenlik . 20 Tl lik bir fanın 1000 Tl Lik bir Pc'yi bozmasını istemez kimse.

      huseyinkkamer huseyinkkamer (77)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Haklısın, ama piştim ve dün akşam ilk defa çalıştırdım... dudugok 4 yıl önce
      • Çalıştır çalıştır. Şu ana kadar zarar verdiğini 1 veya 2 kişiden duydum . Ama kaliteli bir ürün çalıştırmanı tavsiye ederim. huseyinkkamer 4 yıl önce