USB ve CD'siz format atmak sağlıklı mı?

İnternette gördüm bazıları sıkıntılı diyor.

sibermedia sibermedia (23)
12 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    USB ve CD'siz format kavramını biraz açmak gerek. USB ve CD'siz format ile anlatmak istediğin tam olarak nedir?

    Format denilen işlem sürücü üzerindeki verilerin silinmezi ve disk üzerindeki izlerin yeniden oluşturulması işlemidir.

    Eğer formatı sistem sürücüsüne değil de ek sürücüye atıyorsanız bir sorun olmaz. Mesela D: sürücüsü gibi ikincil bir sürücünüz varsa bunu zaten USB veya CD'siz formatlarsınız.

    Fakat bir sistem sürücüsünü formatlayacaksanız USB veya CD gereklidir.  Tekbaşına değil elbette.  İçnde format için gereki yazılımların olduğu ve açılış dosyalarının olduğu bir medya gereklidir.

    Sağlıklı bir format için, Microsoft ekosistemi için konuşuyorum,  bilgisayarı Windows yükleme USB veya DVD/CD medyası ile açmak ve daha sonra kurulum aşamasında diski formatlamak gerekir.

    alattin alattin (16984)
    12 ay önce cevaplandı