USB ve Flash bellek biçimlendirme

Merhaba.PC'ye takılan flash belleklere ve USB leri hiç bir bildiri vermeden gizli bir şekilde biçimlendirmek veya bu belleklere virüs bulaştırmak ya da PC nin bunları okumasını engellemek mümkün mü?

kullanici568355 kullanici568355 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Aşağıdaki linkten indirdiğiniz Extremity Disk Drive Administrator uygulaması ile harddisk üzerinde bulunan tüm sürücülerin erişim izinleri, gizlilik ve autorun özelliklerini ayarlayabilirsiniz.

    Tanıtım: Extremity Disk Drive Administrator

    Disk Drive Administrator, Harddisk, USB & Floppy, Ramdisk, CD & DVD sürücülerini gizleme, kilitleme ve autorun engelleme amacıyla geliştirilen uygulamadır. Kullanımı basit ve kullanımı ücretsiz olan bu uygulama ile işlemlerinizi kolaylıkla hiçbir bedel ödemeden gerçekleştirebileceksiniz. USB yazma engellemesi ile yabancıların bilgisayarınızdan verilerinizi kendi depolama sürücülerine kopyalamasını engelleyebilirsiniz. Uygulamayı bu şekilde güvenlik amacıyla da kullanabilirsiniz.

    ..:: Özellikler ::..

    # Sürücü kilitleme, gizleme ve autorun engelleme

    # Sürücü türlerine göre autorun engelleme

    # USB yazma koruması aktifleştirme ve pasifleştirme

    # Türkçe ve İngilizce dil seçenekleri

    # 3 adet kullanıcı arayüzü

    Not: Uygulamada ayarları uyguladıktan sonra bir değişiklik olduğunu görmezseniz, uygulama da bulunan “Explorer Yeniden Başlat” özelliğini kullanarak yapılan tüm değişiklikleri windows dosya yöneticisini yenileyerek görebilirsiniz.

    Desteklenen sistemler

    - Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Windows 10

    setup;

    https://www.dropbox.com/s/g70qxs4ljjrs9pf/diskdriveadministrator_setup.exe

    MD5 Hash: DBE59FA5F9E00E7F27C45008B104DBFD

    SHA1 Hash: 4CF19AD57EFE8FC18E0EF18F28C66EDCEFD0A76B

    kaynak & geliştirme: http://beytullahakyuz.tumblr.com/

    beytullahakyuz beytullahakyuz (181)
    8 yıl önce cevaplandı

    • 11 Ay önce talep edilen bir destek için bunca zaman sonra cevap vermek nereden aklına geldi? :) Neyse, elbette bunu uzmanım.net çözümleri veri tabanını zenginleştirmek gibi güzel bir fikirle yaptın ama iyiki soruyu tam doğru anlamayıp farklı bir cevap yazmışsın (Belki anladında bilerek bunu bu şekilde yaptın). Zira sorulan soruda niyet pek iyi niyetli değil. Belki bir ergen veya lamer özentili bir gençti bu soruyu soran ve yardım talebinde bulunan.. Ama gerek uzmanım.net'te gerekse genel web platformlarında bu şekilde taleplere olumlu cevaplar vermek, bu doğrultularda öğretici olmak, hem yanlış olur hemde zaten ahlaki olarak yanlış bir şeydir. Mazallah doğrudan bir yol gestermeyle "Mümkündür ve bunun için programlar dahi bulunur" diyerek birde mesajına bu programlara erişmesi için link ekleseydin.. Neyse, bunları sadece sana dönük bir ikaz gibi yazmadım. Aynı zamanda bir sohbet olsun ve başkalarıda okursa, onlar içinde bir şekilde öğretici olsun. Yanlış anlamayacağını ümit ediyor ve böyle yaklaşmanı rica ediyorum. temmuz 8 yıl önce
    • Öncelikle siteye daha 2 ay önce kayıt oldum. Kötü bir niyet içeren soruyu, yorumu sitede tutmanın ne anlamı var? Soruyu cevaplama nedenime gelecek olursak aslında kısmen yanıtı vermişsiniz kendinize. Amacım sadece bu soruya yanıt vermek değil. Bu duruma düşenlere yanıt vermek. Dolayısıyla zamanın pekte önemi olduğunu düşünmüyorum. Zararlı uygulamalar her alanda bulunmaktadır. Bu şekilde düşünürsek uygulama önerileri sunamayız. Benim önemsediğim niyet. Ve ben bu soruda da niyetin iyi olabileceğini düşündüm. Virüslerin bulaşmasına yönelik sisteminde engellemeler yapmak isteyen birçok kişiyle karşılaştım. Kısıtlama işlemlerini kasti olarak yapan kişilerde var. Amaçları gerçekten sadece zararlı yazılımlardan korunmak olabiliyor. Kaldı ki önerdiğim uygulama sessiz parametreler ile çalışmayı desteklemiyor. Uygulamayı geliştirirken bu farktörü göz önünde bulundurarak geliştirmiştim. Link meselesine gelince amacım reklam olsaydı kullanıcıya firmayı ön plana çıkaran paylaşımlarda bulunurdum. Paylaştıklarımda kötü ve art niyet görüyorsanız, kaldırabilirsiniz. Saygılarımla... beytullahakyuz 8 yıl önce
    • Birincisi ben uzmanım yöneticilerinden biri değilim, seni bu yetkiyle ikaz etmedim. İkincisi onlarda o derece hassas kontroller yapamayabilirler, tüm zararlı talep ve muhtevaları filtreleyemeyebilirler. Bunu anlamak lazım. Üçüncüsü ve en önemlisi senin kötü niyet taşımayıp bunu iyi niyetle yaptığını zaten baştan söyledim. Yoksa konu sahibinin niyeti doğrultusunda başkalarına zarar verme doğrultusunda sonuçlara uygun cevap verir, öyle bir talebe cevap verirdin. Sen ise tam tersi korunmaya yönelik öğretici olmaya çalışmışsın. Bende zaten bunun için konu sahibinin soru ve talebini belki tam anlamadığını ve taleplerine yönelik cevap vermediğini "iyiki öyle olmuş" ifadesiyle belirtmiştim. Yoksaki sen konu sahibinin taleplerine değil tam tersine bu çeşit durumlardan korunmaya yönelik cevap yazmış, o şekilde öğretici olmaya çalışmışsın. Ayrıca konuyu açanın art niyetli olması ve o hedef ile konuyu açarak öyle bir talepte bulunduğu bana ait bir yorum ve değerlendirmedir. Problem yok tahmin ediyorum. Birnirimizi anladığımızı düşünüyorum. Kendine iyi bak. temmuz 8 yıl önce
    • Sistemde yeniyim. Yanlış bir davranışımı gördüğünüzde uyarmakta sakınca yok. Size teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.. beytullahakyuz 8 yıl önce
    • :) temmuz 8 yıl önce