USB veya HDD diskteki bölümler (E:, G:) nasıl birleştirilir?

Arkadaşlar bende bir USB Disk var ve  (E:) ve (G:) olarak iki ayrı kısım mevcut ana kısım (E:)'dir, ben bu durumda (G:)'yi (E:)'ye dahil etmek istiyorum nasıl yaparım ?

Saygılarımla.

lucas77 lucas77 (199)
11 ay önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    MiniTool Partition Wizard Free ile yapabilirsin.  Disk bölüm birleştirmeye dair bir video çektim. Birazdan Youtube kanalımızda paylaşacağım. Video linkini de buraya ekleyeceğim.

    Ekleme:

    Disk bölüm birleştirme ile ilgili bir video çektim: https://www.youtube.com/watch?v=97GnmEDo-Ms

    MiniTool Partition Wizard Free  ile Veri kaybı olmadan Disk Bölüm Birleştirme:

    1. Buradan ücretsiz MiniTool Partition Wizard Free  yazılımını indirin: https://cdn2.minitool.com/?p=pw&e=pw-free
    2. MiniTool Partition Wizard Free kurulumunu gerçekleştirin.
    3. MiniTool Partition Wizard Free uygulamasını açın.
    4. MiniTool Partition Wizard Free disk bölüm birleştirme işleminde disk bölümlerinin NTFS sistemine sahip olmasını istiyor. Bu sebepten FAT, FAT32,ExFat dosya sistemi kullanıyorsanız önce birleştirmek istediğiniz disk bölümlerini seçip sağ tuşla tıklayın ve açılan menüden "Convert Fat to NTFS" seçeneğini seçin.
    5. Daha sonra birleştirmek istediğiniz bölümü seçin. Sağ tuşla tıklayın ve Merge seçeneğini seçin.
    6. Sırası ile birleştirmek istediğiniz bölümleri seçin ve Finish'e tıklayın.
    7. İşlemlerin başlaması için uygulanın sol alt bölümünden Apply butonuna basın.
    8. Bu işlem sonunda USB, HDD, SSD bölüm birleştirme işlemi başlayacaktır.

    alattin alattin (16999)
    11 ay önce cevaplandı

    • Çok teşekkür ederim, ilginiz ve alakanızdan ötürü. Saygılarımla. lucas77 11 ay önce
    • @lucas77 rica ederim :) alattin 11 ay önce

    Veri kaybı olmadan mı yapmak istiyorsun yoksa verilerin bir önemi  var mı?

    Veriler önemli değilse; Bilgisayar Yönetimi > Disk Yönetimi altından G: bölümünü sil. Daha sonra kalan E:bölümüne sağ tuşla tıkla Birimi Genişlet yap. Bu şekilde bölümü diğerine ekleyebilirsin.

    Veriler önemliyse o zaman bölüm birleştirmeyi harici bir programla yapman gerekir.

    hakan hakan (15424)
    11 ay önce cevaplandı

    • Teşekkürler katkınız için. lucas77 11 ay önce