USB ye atılan filmlerde sıkıntı

İyi günler, elimde 2 tb bir usb var. içine film attığım zaman bazı filmleri açmıyor hatanın görseli;

 Flash ı ntfs olarak biçimlendirim farklı filmler resimdeki gibi hata verdi bir kaç kez daha exfat ve ntfs biçimlendirdiğimde aynı sorunu yaşadım daha önce sıkıntı çıkartmayan filmlerde sıkıntı çıkartır oldu sorunun sebebini anlamış değilim, yardımcı olabilecek var mı?

shaqeurh shaqeurh (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Farklı player ile denedin mi? VLC haricinde başka player ile videoları oynatmayı dene.

    Bahsettiğin 2TB USB flash şunlardan biri mi? 2 TB USB FLASH BELLEK Eğer bunlardan birini kullanıyorsan sorun yaşaman son derece normal. Bunlar sahte 2TB flash bellekler. Çinli üreticiler bu bellekler ile oynayıp 2TB olarak gösteriyorlar.

    Şöyle söylim Kingston 2TB bellek fiyatı 8000 TL (1300$) civarındaydı.  Linkini verdiğim ve 2TB olarak satılan bellekleri yabancı alışveriş sitelerinde bir kaç dolara almak mümkün.  Sorunun dosyadan değil flash bellekten kaynaklandığını düşünüyorum. O belleğe da güvenip dosya filan kopyalama.

    hakan hakan (15394)
    4 yıl önce cevaplandı

    • dolardan kaynaklı sanırım kingston 2 tb flash bellek 11.665 tl olmuş :) veysi2023 4 yıl önce
    • @veysi2023 olabilir :)) yerinde durmuyor yılanoğlu :) hakan 4 yıl önce

    Farklı playerlar ile de denedim sorun yüksek ihtimal dediğin gibi flash bellekten ve yüksek ihtimal 2 tb gösteriliyor sanırım şimdi çalışan filmlerin kapladığı dosya boyutu 15 gb şimdi flash ı tekrar biçimlendirdim ve 14 küsür gb film attım sorunsuz açtı ardından toplam boyutu 16 gb'ı geçicek bir film attım ve attığım filmi açmadı dediğiniz gibi sahte flash bellek mağduruyum sorunum çözüldü teşekkürler :D

    shaqeurh shaqeurh (1)
    4 yıl önce cevaplandı

    • @shaqeurh ben de Aliexpress üzerinden sipariş ettim test etmek için bu meretleri elime ulaşmadı. 2TB USB flash'i 20TL civarında almıştım, Sorunun çözülmesine sevindim :) hakan 4 yıl önce
    • Teşekkür ederim bu yaşadığım da bi örnek ben para vermedim ama markasını bilmediğimiz yüksek boyutlu flash belleklere para vermek riskli :D shaqeurh 4 yıl önce