USB Yığın Depolama Aygıtı Çıkartma Sorunu - Bu aygıt şu anda kullanılamıyor

0

Toshiba 1 TB harici USB diskim var.  Donanımı güvenle kaldır ve medyayı çıkar penceresinden çıkartma yapıyorum. Fakat USB Yığın Depolama Aygıtı Çıkartma Sorunu - Bu aygıt şu anda kullanılamıyor. Aygıtı kullanıyor olabilecek programları ve pencereleri kapatın, sonra yeniden deneyin penceresi geliyor. Bu ekranda kabloyu çeksem ne olur ya da USB Yığın Depolama Aygıtı Çıkartma Sorunu - Bu aygıt şu anda kullanılamıyor hatasının çözümü nedir?

Anonim Anonim (156)
3 ay önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  Normalde USB harici disk üzerinde açık bir dosya varsa USB Yığın Depolama Aygıtı Çıkartma Sorunu - Bu aygıt şu anda kullanılamıyor hatası alırsın. Mesela USB harici diskteki bir word dosyasını açtın. Word ile üzerinde çalışıyorsun  o arada USB yi çıkart dedin. İşte o an USB Yığın Depolama Aygıtı Çıkartma Sorunu - Bu aygıt şu anda kullanılamıyor hatası alınır.

  Programsız olarak USB Yığın Depolama Aygıtı Çıkartma Sorunu - Bu aygıt şu anda kullanılamıyor hatasını çözmenin en basit yolu bilgisayarı yeniden başlatmak. Bunu yaptığında askıda açık bir dosya varsa kapatılır. Böylece bilgisayar açıldığında diski çıkartabilirsin.

  Ayrıca USB DISK EJECTOR adında küçük bir uygulama var. Windows 10 ve Windows 11 işletim sistemlerinde de çalışıyor. USB DISK EJECTOR ile de USB Yığın Depolama Aygıtı Çıkartma Sorunu - Bu aygıt şu anda kullanılamıyor. Aygıtı kullanıyor olabilecek programları ve pencereleri kapatın, sonra yeniden deneyin hatasını çözebilirsin. 

  USB DISK EJECTOR indirmek için tıkla: https://quickandeasysoftware.net/software/usb-disk-ejector bu sayfada indireceğin zip dosyasında kurulum gerektirmeyen USB_Disk_Eject.exe adında bir dosya var. Onu çift tıkla takılı olan USB diskleri listeleyecek. Çıkartmak istediğini çift tıkla. Çıkartma işlemi gerçeklececek.

  Oldukça basit ama işe yarar bir uygulama.

  USB Yığın Depolama Aygıtı Çıkartma Sorunu - Bu aygıt şu anda kullanılamıyor hatası alırken doğrudan kabloyu USB porttan çıkartırsan USB diske veya o an açık olan dosyaya zarar  verebilirsin.  USB flash bellekler ve USB harici diskler mutlaka  Donanımı güvenle kaldır ve medyayı çıkar  penceresi kullanılarak düzgün şekilde çıkartılmalı aksi takdirde diskte ya da dosyada hatalar oluşabilir. 

  murat murat (12403)
  3 ay önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol