Usermode Font Driver Host nedir?

Görev yöneticinde bundan 2 tane çalışıyor,birisi SYSTEM tarafından diğeride UMFD-10 tarafından çalışıyor.Bunlar nedir?

ghostdead11 ghostdead11 (62)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Usermode font driver isminden de anlaşılacağı gibi font ile ilgili bir işlemi barındırıyor.

    Usermode font driver fontdrvhost.exe altında çalışıyor ve bilgisayardaki font (yazı stili) işlemlerini yönetiyor.Bu olağan bir durum.Şuanda kontrol ettiğimde kendimde de çalıştığını gördüm.Eğer sizdeki exe işlemi yüksek RAM veya CPU kullanmıyorsa şüphelenecek bir durum olmayacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)