uTorrent bilgisayar açılınca açılmasını nasıl engelleriz?

uTorrent bilgisayar açılınca açılmasını istemiyorum. Windows başlangıcında uTorrent otomatik açılıyor bunu nasıl kapatırım?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    uTorrent bilgisayar açılışında açılmasını engellemek için Windows'un ayarları yanı sıra uTorrent'in kendi ayarlarından bazı işlemler yapmanız gerekiyor.

    uTorrent bilgisayar açılışında açılmasını engelleme

    Şimdi bu işlemi 3 adımda yapacağız. 3. adımda Windows 10 kullanıcılarında geçerli olan enteresan bir durumdan bahsedeceğim.

    1. Adım: Windows başlangıç ayarlarını yapılandırma

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna taskmgr.exe yazarak Görev Yöneticisi'ni açın.
    2. Görev Yöneticisi'nden Başlatma sekmesine gelin.
    3. Buradan uTorrent'le alakalı ne varsa hepsine sağ tıklayın ve "devre dışı" yapın.

    Bunu yaptık ama yetmedi, ek olarak uTorrent ayarlarından bazı konfigürasyonlar yapacağız.

    İpucu: Detaylı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. uTorrent bilgisayar açılmasını engelleme | VİDEOLU ANLATIM

    2. Adım: uTorrent başlangıç ayarlarını yapılandırma

    1. uTorrent programını açın.
    2. Sol üst köşedeki Seçenekler sekmesinin üzerine gelin ve Tercihler'e tıklayın.
    3. Tercihler açıldığı zaman sol taraftan Genel'i seçin. Oradaki "Windows başlayınca uTorrent başlasın" ve "Simge durumunda başlat" seçeneğini devre dışı bırakın.
    4. Şimdi sol taraftan bu sefer UI Ayarları'na girin. Bu kısımdaki "Kapatma butonuyla kapatma görev çubuğu" ayarını devre dışı bırakın.

    Bunu neden yaptık?

    Bu 3 ayarı devre dışı bırakarak, uTorrent programını kırmızı çarpı işaretinden kapatır kapatmaz aynı zamanda Görev Yöneticisi'nde işlem ağacı olarak sonlandırılmasını sağladık. uTorrent'in bilgisayar açılışında açılmasını engellemek için bu gerekliydi.

    3. Adım: 10-15 saniye beklemek

    Windows 10'da enteresan bir durum var. Biz bilgisayarda bir programı kapattığımız zaman Windows, o programın kapatıldığını hemencecik algılamıyor. Onu bir müddet kendi önbelleğinde tutmaya devam ediyor, bu nedenle sistem kendini açınca otomatikmen çat diye uTorrent programını önbelleğinden geri getiriyor.

    Bu sebepten dolayı bilgisayarınızı kapatmadan önce uTorrent'in tamamen kapatıldığından emin olun. Bazen "nasıl olsa bilgisayarı kapatınca hepsi kapanacak" diye düşünüp programlardan çıkış yapmadan bilgisayarı kapatıyoruz ama bu meğer böyle olmamalıymış.

    Onun için bilgisayar kapatmadan önce,

    1. uTorrent'i tamamen kapatın. Hatta Görev Yöneticisi'ne girip orada uTorrent'le alakalı bir şey olmadığından emin olun.
    2. Sonra 15 saniye kadar bekleyin. Ondan sonra bilgisayarınızı kapatın.

    Böyle yaptığınız zaman gerçekten işe yaradığını göreceksiniz. Meğer işin püf noktası buymuş.

    İpucu: Detaylı anlatım için videoyu izleyebilirsiniz. uTorrent bilgisayar açılmasını engelleme | VİDEOLU ANLATIM

    omercik omercik (9418)