UTorrent Güvenilir midir ?

0

"UTorrent" Torrent dosya indirme aracını kullanmak istiyorum bana bir zararı olacakmıdır bazı antivirüs programları uyarı verip siliyorda. Teşekkürler.

yusufcb yusufcb (30)
6 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  Öncelikle Utorrent sadece bir aracıdır yani güveli olması gereken senin indirdiğin torrenttir. virüs programın uyarı veriyorsa indirdiğin torrent virüslüdür.

  uTorrent'e İnce Ayar

  İnternetin en popüler dosya paylaşım programlarından olan uTorrent'in ayarlarını, daha hızlı bir indirme keyfi için elden geçirin.

  Eğer sizde dosya indirmek için torrent bağlantılarını kullanıyorsanız, direkt indirmelerle aradaki hız farkı dikkatinizi çekmiştir. Aradaki bu fark genellikle torrent istemcinizin varsayılan ayarlarının, bağlantı hızınızla uyumsuzluğundan kaynaklanır. Eğer indirdiğiniz torrentlerden tam performans almak istiyorsanız, uTorrent'in ayarlarında bulunan bir çok seçeneği kendi hattınıza uygun hale getirmelisiniz.

  Bu eğitimde uTorrent'in 2.0 sürümünü kullanacağız. Ancak farklı bir sürüm kullanıyor olsanız bile ayarlar büyük bir değişiklik göstermediği için önerilerimizden yararlanabilirsiniz.

  Bağlantı sekmesi

  uTorrent\ e İnce Ayar

  Gelen bağlantılar için kullanılan port

  Buradaki sayı uTorrent'in dışarıdan gelecek bağlantı istekleri için dinleyeceği portu belirtir. 10,000'in üzerinde bir sayı kullanmak daha güvenli olacaktır.

  UPnP port haritalama etkin ve NAT-PMP port haritalama etkin

  Eğer yukarıda belirttiğiniz portu routerınızdan yönlendirdiyseniz ya da bilgisayarınız arada bir router olmadan direkt olarak internete bağlanıyorsa bunları işaretlemenize gerek yok. Aksi takdirde iki seçeneği de işaretleyin.

  Her başlangıçta rastgele bir port seç

  Bu seçenek kullandığınız portun her program açılışında otomatikman değiştirilmesini sağlar. Herhangi bir yarar sağlamadığı için kapatabilirsiniz.

  Windows Güvenlik Duvarına ekle

  Bu seçenek eğer aktif ise Windows Güvenlik Duvarı için uTorrent'in bağlantı kurmasına izin veren bir kural oluşturur. Sadece Windows Güvenlik Duvarı aktifse işaretleyin.

  Band Genişliği sekmesi

  uTorrent\ e İnce Ayar

  En yüksek gönderme hızı

  Burada istemcinizin anlık olarak gönderebileceği bilgi miktarını KB/s cinsinden belirtilir. Eğer çok yüksek bir değer girerseniz hattınız sature olacağında indirme hızınız düşük kalacaktır. Çok düşük bir değer verirseniz de oranınız düşük kalacağı için yine indirme hızını etkilenir. Bu değeri gönderme hızınızın en az üçte biri, en fazla üçte ikisi olacak şekilde ayarlayın.

  Genel en fazla bağlantı sayısı

  Bu ayar uTorrent'in en fazla kaç tane bağlantı kuracağını belirler. Çok düşük bir sayı yeteri kadar bağlantı kuramadığı için, çok yüksek bir sayı ise çok fazla sayıda bağlantı kurmaya çalışarak hattı meşgul edeceği için buraya ortalama bir sayı girmelisiniz. Gönderme hızınızın (Kbps cinsinden ör. 256Kbps) %80'i iyi bir sonuç verecektir.

  Her torrent için bağlanılacak en fazla eş sayısı

  Bu değer her torrent için bağlanılacak en fazla eş sayısını belirler. Genel en fazla bağlantı için verdiğiniz değerin yaklaşık üçte biri iyi bir sonuç verecektir.

  Her torrent için gönderme yuvası sayısı

  Her torrentin aynı anda kaç istemciye gönderme yapacağını belirler. En az 3 olmalıdır. Eğer bağlantınız hızlı ise yükseltebilirsiniz.

  BitTorrent sekmesi

  uTorrent\ e İnce Ayar

  Protocol Encryption

  Eğer servis sağlayıcınız torrent trafiğini kısıtlıyorsa bu değeri Etkin ya da Zorlu yapmanız indirme hızınızı arttıracaktır.

  Buradaki diğer ayarları ise varsayılan değerlerinde bırakmanızı tavsiye ediyoruz.

  Diğer öneriler

  Yeni sürümleri takip edin

  Yapılan en son yenilikler ve iyileştirmelerden yararlanabilmek için mümkün olduğunca son sürümleri takip edin. Bazen yeni sürümlerde hatalarda bulunabildiği için yeni bir sürümü yüklemeden önce bir kaç gün bekleyebilirsiniz.

  Kullandığınız portu routerdan yönlendirin

  Her ne kadar UPnP ve NAT-PMP işlevsel teknolojiler olsalar da, bazı sistemlerle tam uyumlu çalışmıyorlar. Mümkünse routerınızdan kullandığınız portu manuel olarak yönlendirin.

   

  NOT: Cevap http://www.programlar.com/egitim/utorrent-e-ince-ayar/ Adresinden Alıntıdır.

  feritarslan feritarslan (303)
  6 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol