Utorrent ile bulaşan virüs

Bilgisayarıma uTorrent kurdum. Antivirüs programım bana virüs uyarısı vermeye başladı. OpenCandy adında bir virüs uyarısı verdi.

Bu opencandy virüsü gerçek mi, yoksa benim antivirüs programım hatalı uyarı mı veriyor?

Utorrent'i daha önceden de kullanıyordum ve bu tür bir sorun ile hiç karşılaşmamıştım. Utorrent'i kaldırmalı mıyım sizce şuan ne yapmalıyım?

alivecan alivecan (337)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    uTorrent güvenilir bir program fakat zaman zaman ücretsiz programlar kurulum dosyalarının içine para kazanma amaçlı reklam yazılımları gömüyorlar.

    OpenCandy'de bunlardan biri. Pup.OpenCandy olarak antimalware programları tarafından tespit edilebiliyor.

    OpenCandy açılır reklam pencereleri ve istenmeyen reklam gösterimlerine neden oluyor. Bu sebepten istenmeyen bir program.

    Utorrent bilgisayarınızda kalmaya devam edebilir. Yani uTorrent'i kurun. Daha sonra bilgisayarınızda bir virüs taraması yapın.

    Benim incelediğim iki program, iki antimalware programı OpenCandy virüsünü tespit edebiliyor.

    Bunlardan biri Reason Core Security diğeri de Malwarebytes antimalware. Her ikisi de OpenCandy virüsünü daha doğrusu potansiyel istenmeyen programı tespit edip silebiliyor.

    Aşağıdaki iki programdan biri ile bir kontrol taraması yapabilirsiniz:

    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Çok sağol Hakan abi. Dediğin gibi yaptım. alivecan 8 yıl önce