uTorrent Zaman Ayarı nasıl yapılır ? (Yeni AKK düzenlemesine uygun)

uTorrent Zaman Ayarı nasıl yapılır ?

Adil kullanım kotasına uygun olarak uTorrent programında zaman ayarlaması nasıl yapılır?

uTorrent programında Gece 02:00-08:00 saatları arasında otomatik indirmeyi nasıl başlatırım?

ismailsarp ismailsarp (6010)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Herkesin bildiği gibi 1 Mayıs 2017 tarihinden itibaren yeni Adil Kullanım Kotası (AKK) düzenlemesi hayata geçecek.Yeni düzenlemeye göre de gece 02:00-08:00 saatları arasında yapılan indirmeler kotaya yansımayacak ve bu saatlardeki hızınız AKK yi aşsanız dahi yüksek hızda olacak.

    Kullanıcıların bu saat dilimlerinde uyumak isteyeceklerini düşündüğümüzde, indirmeleri otomatik olarak başlatabilen bir yapıya ihtiyaçları olacaktır. uTorrent programı da üzerinde barındırdığı Zaman Çizelgesi özelliği sayesinde indirmeleri otomatik olarak belirtilen saatlerde yapabiliyor.Örneğin gece 00:00 da uyuyan bir kişi bilgisayarını açık bıraktığında indirmeler 02:00 itibariyle başlayıp, 08:00 itibariyle durabiliyor.

    uTorrent Programı üzerinde Yeni AKK düzenine uyumlu Zaman Ayarı nasıl yaparım?

    uTorrent programı üzerinde bu ayarı çok basit bir şekilde aşağıdaki yönergeler ile yapabilirsiniz.

    1. uTorrent programını açın ve üst menüden Seçenekler --> Tercihler bölümüne tıklayın.
    2. Açılan Tercihler ekranında sol menüden Zaman Çizelgesi sekmesini bulun ve tıklayın.
    3. Şimdi Zaman Çizelgesi bölümü ile karşılaşacaksınız.Zaman Çizelgesini Etkin hale getirin.
    4. Çizelge üzerinde Yeşil alanlar indirmelerin hangi saatte yapılacağı, beyaz alanlarda hangi saatlerde yapılmayacağını belirleyecektir.Sizde Haftanın her gününde 02:00-08:00 saatlari arasını yeşil, kalan diğer saatleride beyaz alan olacak şekilde düzenleyin.
    5. Düzenlemenizin ardından Tamam butonuna bastığınızda, artık indirmeleriniz 02:00-08:00 saatleri dışında yapılmayacaktır.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Çok güzel paylaşım @ismailsarp, tebrikler hakan 6 yıl önce
    • rica ederim @hakan hocam, 2019 a kadar bu sistemi çok kullanacağız :) ismailsarp 6 yıl önce
    • Taahhüt'ler 2019'a kadar biterse mumla ararız ama :) brsozl 6 yıl önce

    On numara içerik, eline sağlık :)

    brsozl brsozl (1961)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Rica ederim, umarım herkesin işine yarar :) ismailsarp 6 yıl önce